От януари-без мобилни телефони в училищата

03 Ноември 2025 | 14:42
1 коментара
Общество
България
От януари-без мобилни телефони в училищата

Очаква се през януари да влезе в сила забраната за използването на мобилни телефони в училищата с приемането на второ четене на Закона за предучилищното и училищното образование.

Това каза министърът на образованието и науката Красимир Вълчев в село Търнава, община Бяла Слатина.

По думите му към момента, преди окончателното влизане на закона, вече около 800 училища са приели забраната по решение на училищните ръководства.

Вълчев е в Търнава за откриването на нов физкултурен салон в Основно училище "Христо Ботев", както и за среща с учители от община Бяла Слатина.

Добавени коментари

777 публикува:
04 Ноември 2025 | 13:26
Поредната измислица. Ако учителя е учител,който ангажира в урока учениците си ,те сам ще оставят телефоните.

Добавете Вашия коментар

TOP