Орлетата отвяха с класика безгрешния Марек, промяната в часа на мача и полицейската акция срещу неправилно паркираните коли създаде дискомфорт на феновете

01 Февруари 2024 | 13:53
Благоевград
Орлетата отвяха с класиката 3:0 безгрешния в контролите дотук „Марек“ и сложиха край на черната серия от две поредни поражения. Дупничани пък усетиха вкуса на загубата след три последователни победи. Половинчасовото закъснение на спаринга в последния момент и полицейското предупреждение, че ще се репатрират неправилно паркираните около базата в Рилци автомобили, създаде дискомфорт на феновете, но силната игра на домакините ги накара бързо да забравят неудобството.

В пълния си блясък се изсипа на спаринга новото ръководство на втородивизионния съперник в лицето на Сашо и Иво Паргови, Милен Лахчев, Камен Шербетов… Дошлият под наем от ЦСКА-София Асен Дончев вкара дебютния си гол с екипа на съгражданите, а завръщането в състава на плеймейкъра Аймен Суда буквално прероди пиринци. Здравословни проблеми в коляното продължават да държат извън строя капитана Александър Дюлгеров, а вратарят Максим Ковальов въртеше обиколки около терена, за да получат по 45 игрови минути сменниците му Марио Кирев и Йордан Димитров, които почти нямаха работа.

Начало на голеадата сложи Христо Попадийн, който действаше в халфовата линия. В 11-та мин. игралият силно десен бек Арно Лузайадио подхвана атаката, при която Суда нахлу с топката до аут линията и оттам я върна към точката на дузпата, където юношата на „Левски“ от въздуха я прати в мрежата на безпомощния Пламен Младенов. В 26-та мин. френският краен бранител тръгна от собствената половина и след близо 50-метров рейд асистира за попадението на Дончев, който буквално разстреля стража с прякор Пачангата. Скоро след това Иван Тасев окончателно шокира марекчани след задължаващ пас отново на Суда и с помощта на напречната греда. Крилото от Сандански съвсем щеше да стъжни слънчевия следобед за хората на Танчо Калпаков в 57-та мин., но пропусна сам срещу резервата под рамката Константин Костадинов.

Многобройните смени след почивката снижиха качеството на футбола и действията се развиваха приоритетно между двете наказателни полета, а ударите по посока на вратите се брояха на пръстите на едната ръка.

Четвъртата зимна проверка на орлетата е в събота от 14.00 ч. на стадион „Христо Ботев“ срещу „Локомотив“ /Сф/, който идната сряда гостува на „Бончук“.

ПИРИН“: Кирев, Лузайадио, Диане, А. Йорданов, М. Бачев, Хр. Попадийн, Дончев, Бенгюзов, Ст. Костов, Суда, Тасев /46-Й. Димитров, Бодуров, Абу, Полонски, Л. Тодоров, Полонски, 61-М. Георгиев, Върбанов, Ил. Костов, Ристосков, Миленков/.

„МАРЕК“: Младенов, Каймакански, Стойнев, Башлиев, Кавдански, Д. Илиев, Близнаков, М. Иванов, Р. Йорданов, Ганчев, Д. Гогов /46-Костадинов, Любомиров, Джартов, Джаджаров, Д. Стоянов, 75-Наков, Влахов, Рибарски, Божилов/. /Струма бг