Окръжният съд в Кюстендил реши: Методи Захаринов влиза за 3 г. в затвора

07 Юли 2025 | 15:43
0 коментара
Общество
Кюстендил
Окръжният съд в Кюстендил реши: Методи Захаринов влиза за 3 г. в затвора

Определението може да се обжалва и протестира пред Софийски апелативен съд в 15-дневен срок

Тричленен състав на Окръжен съд – Кюстендил приема за изпълнение Решение, постановено от Апелативен съд - гр.Солун, Република Гърция, влязло в сила на 24.10.2014 г., с което българският гражданин Методи Захаринов от община Дупница е признат за виновен за притежание с цел разпространение на подправени евро банкноти – 9 бр., с номинал от по 50 евро всяка.

Окръжен съд Кюстендил квалифицира деянията, като престъпление по Наказателния кодекс, като намали наказанието „лишаване от свобода“ от 6 на 3 години, при първоначален „общ“ режим за изтърпяване.

Определението може да се обжалва и протестира пред Софийски апелативен съд в 15-дневен срок.

Той беше задържан на 12 октомври 2024 г., след решение на Централната избирателна комисия от 11 октомври, а арестуването му беше заради постъпило уведомление от ОД на МВР-Кюстендил, че в Шенгенската информационна система е въведен сигнал от Гърция за международно издирване на българския гражданин.\infomreja

Сн. Infomreja.bg

Добавете Вашия коментар

TOP