ОФК „Пирин“ Благоевград победи с 2:0 „Локомотив“ Горна Оряховица

21 Март 2015 | 21:18

ОФК „Пирин“ Благоевград победи с 2:0 прекия си конкурент в битката за промоция в „А“ група „Локомотив“ Горна Оряховица. И двете попадения, паднали в края на мача, бяха автоголове на последния в защитата на „железничарите“ от Горна Оряховица  Иван Пенев.

Срещата се очакваше с голям интерес в Благоевград, като над 3000 души дойдоха да подкрепят „орлетата“ на стадион „Христо Ботев“.

Скучно първо полувреме видяха зрителите в Благоевград. Мачът започна с лек натиск от страна на „Локомотив“, но след 10-та минута играта се изравни. Единоборствата преобладаваха през първите 45 минути, а головите положения липсваха. Два удара на „орлетата“ бяха единствените заплахи към противниковата врата.

В началото на втората част играта видимо не се промени.Гостите от Горна Оряховица записаха на сметката си два удара към вратата на Христо Бахтарлиев.

И когато феновете предвкусваха равенство, дойдоха „минутите“ на Иван Пенев. Само за 5 минути последният в отбраната на „Локомотив“ Горна Оряховица успя на два пъти да „препарира“ собствения си вратар Радослав Рашков.  Първото попадения падна в 74-та минута, след като, центрирана от Стилян Николов топка, се отклони от гърба на Пенев и влетя в мрежата на гостите.

Само 5 минути по-късно „грешникът“ в редиците на „Локомотив“ опита да избие центрирана от Драги Коцев топка, но я заби неспасяемо в собствената си врата.

До края на срещата други голови положения нямаше и „орлетата“ се поздравиха с успеха. С победата „Пирин“ измества „Локомотив“ от второто място във временното класиране на „Б“ група, което в момента се оглавява от „Монтана“ (47 точки), следвани от „Пирин“ (39 точки) и „Локомотив“ Горна Оряховица (38 точки)