ОФК "Пирин" - Благоевград домакинства отбора на Банско днес на стадион "Христо Ботев"

22 Април 2015 | 14:37

ОФК "Пирин" - Благоевград домакинства отбора на "Банско''. Срещата ще се проведе днес от 17:00 часа на стадион "Христо Ботев" в Областния град.

Припомняме, че отборът на „Пирин“ Благоевград завърши 0:0 като гост на „Верея“ Стара Загора. Това бе пето поредно равенство за възпитаниците на Йордан Самоковлийски като гост. Опитният специалист отново заложи на същата единадесеторка, която в сряда победи „Черноморец“ с 2:0. Като резерви след почивката влязоха Петър Тончев, Благой Наков и Антонио Хаджииванов.

През второто полувреме бяха по-добрите положения на „Пирин“, като благоевградчани пропуснаха 4 много добри положения. Влезлият като резерва Тончев излезе сам срещу вратаря Ел Каруби, но стреля в тялото на стража. След това пропуски направиха Мартин Тошев, Благой Наков и Тони Тасев, който от точката на дузпата стреля на сантиметри от страничната греда.

Въпреки че отново не успя да победи далеч от дома, отборът на „Пирин“ Благоевград увеличи разликата от „Локомотив“ Горна Оряховица на 2 точки, след като „Банско“ победи прекия съперник на „орлетата“ с 1:0. Единственият гол вкара Венцислав Бенгюзов в 51-та минута от дузпа. Тогава, след центриране от ъглов удар на Близнаков, Дичев с глава насочи топката и тя срещна ръката на Фиданин, който получи жълт картон. Бенгюзов не сбърка от бялата точка, а три минути по-късно Фиданин си заработи втори жълт картон и остави отбора си с 10 човека.