Общоградски рецитал-Пазим завета ти, Апостоле в Разлог
19 Февруари 2026 | 13:11
1 коментара
Култура
Благоевград

На 18 февруари се проведе традиционният общоградският рецитал „Пазим завета ти, Апостоле“, посветен на делото и паметта на Васил Левски.
Събитието е организирано от НЧ „Разлог“ и Общоградски комитет „Левски“, със съдействието на Община Разлог.
Жури в състав: Атанас Орозов, Лена Иванова и Елена Рачева оцени вдъхновяващите изпълнения на участниците.
Имаме удоволствието да обавим класиранено:
Начален образователен етап:
Спасиана Татарска – I място, НУ „Яне Сандански “
Дарина Янева – I място, НУ „Яне Сандански“
Божидар Петров – II място. Су „Братя Каназиреви „
Нася Кондева – II място, СУ „Братя Каназиреви“
Константина Арнаудова – III място, ОУ „Никола Парапунов „
Надежда Петрова – III място, НУ „Св.св. Кирил и Методий „
Иван Гранчаров – Специална награда, ОУ “ Никола Парапунов „
Прогимназиален етап:
Сиана Парапунова – I място, ОУ „Никола Парапунов“
Мартин Георгиев – II място, СУ „Братя Каназиреви“
Мария Бонкова – II място, СУ „Братя Каназиреви „
Владимира Татарска – III място, ОУ „Никола Парапунов“
Димитър Петров – III място, СУ „Братя Каназиреви „
Гимназиален етап:
Мариета Баханова – I място, СУ „Братя Каназиреви“
Гергана Сеганова – II място, ПГТ
Любима Фарфарова – II място, СУ „Братя Каназиреви“
Ивайло Пашкулев – III място, РПГ „Никола Стойчев“
Александра Йорданова – РПГ „Никола Стойчев“ – Авторско изпълнение
Благодарим на всички участници, преподаватели и родители за вдъхновението, таланта и родолюбието!
Нека продължаваме да пазим завета на Апостола и да възпитаваме младото поколение в любов към България!

Събитието е организирано от НЧ „Разлог“ и Общоградски комитет „Левски“, със съдействието на Община Разлог.
Жури в състав: Атанас Орозов, Лена Иванова и Елена Рачева оцени вдъхновяващите изпълнения на участниците.
Имаме удоволствието да обавим класиранено:
Прогимназиален етап:
Гимназиален етап:
Благодарим на всички участници, преподаватели и родители за вдъхновението, таланта и родолюбието!
Нека продължаваме да пазим завета на Апостола и да възпитаваме младото поколение в любов към България!

Добавени коментари
"СПИ ДЯКОНЕ" публикува:
19 Февруари 2026 | 14:04
СПИ, ДЯКОНЕ!НЕ СЕ СЪБУЖДАЙ!
ОСТАНИ В НЕЗНАЙНИЯ СИ ГРОБ!
ДОБРЕ СИ ТИ…ОТ ТАМ НЕ ВИЖДАШ
СЪДБАТА НА ДОСТОЙНИЯ НИ РОД.
НЕ ВИЖДАШ МАЙКИТЕ, КОИТО ДНЕС НЕ РАЖДАТ.
СТАРЦИТЕ КРАЙ КОФИТЕ ЗА СМЕТ.
БАЩИТЕ С ДЖОБОВЕ ПРАЗНИ, В РЪЦЕ
С КУФАРИ И ЗДРАВЕЦ ЗА КЪСМЕТ.
ДЕЦАТА НИ СА ВЕЧЕ НА ИЗЧЕЗВАНЕ.
СЕЛАТА-МЪРТВИ. ПУСТИ ГРАДОВЕТЕ.
СТТРОИМ ХОТЕЛИ, ПАРКИНГИ, ГАРАЖИ…
КРАЙ ПРОСЯКА МИНАВА Бе Ем вЕ.
НА „ПЪТЯ КЪМ ЕВРОПА“ СЕ ПРОДАВАТ
В РЪЦЕТЕ С КУКЛИ МАЛКИТЕ МОМИ.
ТЕ ДЕТСТВОТО СИ В СЪНИЩА СЪНУВАТ,
СТАЕНА СКРЪБ В ОЧИТЕ ИМ ГОРИ.
СПИ ДЯКОНЕ! НЕ СЕ СЪБУЖДАЙ!
ДОБРЕ СИ ТАМ ПОД ТАЗИ ЧЕРНА ПРЪСТ.
ЗАВИЖДАМ ТИ ЗАТУЙ, ЧЕ НЕ ДОЧАКА
МЕЧТИТЕ СИ, РАЗПЪНАТИ НА КРЪСТ.






