Община Разлог отличи зрелостниците с отличен успех от випуск 2026
19 Май 2026 | 08:30
2 коментара
Общество
Благоевград

В навечерието на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура, в залата на Общински съвет – Разлог се проведе тържествена церемония по награждаване на абитуриентите с отличен успех от всички училища в града.
По стара българска традиция зрелостниците и техните учители бяха посрещнати с питка, мед и здравец – символ на благополучие, успех и лек път напред.
Кметът на Община Разлог Красимир Герчев приветства зрелостниците и ги поздрави за постигнатите високи резултати, като им пожела смело да следват мечтите си, да се реализират успешно и винаги да носят Разлог в сърцата си.
„Днес ви поздравяваме не само за отличните резултати, но и за усилията и постоянството. Вярвам, че със знания ще успеете да се реализирате достойно и ще бъдете гордост както за Разлог, така и за България", обърна се към младите хора кметът Красимир Герчев.
На събитието присъства и зам.-кметът Гергана Костова, която също поздрави зрелостниците и им пожела да бъдат уверени, вдъхновени и достойни млади хора.
В знак на признателност, всички отличници получиха почетни грамоти и символични подаръци от Община Разлог.
В този нов етап от живота ви изборите вече са във вашите ръце. Правете ги уверено, следвайте това, което ви вдъхновява. Бъдете смели в решенията си и верни на себе си.
По стара българска традиция зрелостниците и техните учители бяха посрещнати с питка, мед и здравец – символ на благополучие, успех и лек път напред.
Кметът на Община Разлог Красимир Герчев приветства зрелостниците и ги поздрави за постигнатите високи резултати, като им пожела смело да следват мечтите си, да се реализират успешно и винаги да носят Разлог в сърцата си.
„Днес ви поздравяваме не само за отличните резултати, но и за усилията и постоянството. Вярвам, че със знания ще успеете да се реализирате достойно и ще бъдете гордост както за Разлог, така и за България", обърна се към младите хора кметът Красимир Герчев.
На събитието присъства и зам.-кметът Гергана Костова, която също поздрави зрелостниците и им пожела да бъдат уверени, вдъхновени и достойни млади хора.
В знак на признателност, всички отличници получиха почетни грамоти и символични подаръци от Община Разлог.
В този нов етап от живота ви изборите вече са във вашите ръце. Правете ги уверено, следвайте това, което ви вдъхновява. Бъдете смели в решенията си и верни на себе си.
Добавени коментари
Гражданин публикува:
22 Май 2026 | 08:37
Говори се за отличници когато покажат ниво в университет на професионална квалификация и добри резултати.А сега са просто със средно образование и без работа.Само в България тези балове се правят и боготворят.А са просто следващите бедни млади хора без осигуровки и работа.Успех в борбата за оцеляване.
гражданин публикува:
19 Май 2026 | 13:25
да питам тия от тракторното какви отличници са









