Община Гърмен засилва партньорството с турската община Султангази

04 Март 2026 | 10:40
0 коментара
Бизнес
Благоевград
Община Гърмен засилва партньорството с турската община Султангази

Община Гърмен засилва партньорството с турската община Султангази. Кметът Феим Иса посрещна в кметството своя колега Абдуррахман Дурсун и неговия екип от истанбулската община.

На срещата присъстваха районният мюфтия, кметове на населени места от общината, председателят на Общински съвет – Гърмен, общински съветници, както и областният и общинският председател на ПП „Движение за права и свободи“.

Двете страни обсъдиха възможности за сътрудничество, обмен на добри практики и задълбочаване на връзките между двете общини. Предстоят разговори между експерти от двете общини, за да обсъдят проекти в областта на туризма, социалната сфера и културата.

На по-късен етап ще се организира среща и между представители на бизнеса от Гърмен и Султангази.

По-късно истанбулският кмет Абдуррахман Дурсун даде ифтар в многофункционалната зала в село Дебрен.

Добавете Вашия коментар

TOP