Община Гоце Делчев организира възпоменателно отбелязване на годишнината от гибелта на своя патрон

04 Май 2025 | 14:44
0 коментара
Култура
Благоевград
Община Гоце Делчев организира възпоменателно отбелязване на годишнината от гибелта на своя патрон
Днес отбелязваме 122 години от смъртта на Гоце Делчев!
Община Гоце Делчев организира възпоменателно отбелязване на годишнината от гибелта на Гоце Делчев, което ще се състои на 4 май 2025 г. /неделя/.
То ще започне в 17:00 часа със заупокойна молитва, която ще бъде отслужена от Негово Високопреосвещенство Неврокопски митрополит Серафим в храм „Св. Св. Кирил и Методий“.
След това, на паметника на Гоце Делчев на централния площад, ще бъдат положени венци и цветя в знак на почит и признателност към делото на патрона на нашия град.
В отбелязването на тъжната годишнина ще участва ръководството на община Гоце Делчев, представители на политически партии, институции, организации и учебни заведения.

Добавете Вашия коментар

TOP