Община Гоце Делчев организира възпоменателно отбелязване на годишнината от гибелта на своя патрон
04 Май 2025 | 14:44
0 коментара
Култура
Благоевград

Днес отбелязваме 122 години от смъртта на Гоце Делчев!
Община Гоце Делчев организира възпоменателно отбелязване на годишнината от гибелта на Гоце Делчев, което ще се състои на 4 май 2025 г. /неделя/.
То ще започне в 17:00 часа със заупокойна молитва, която ще бъде отслужена от Негово Високопреосвещенство Неврокопски митрополит Серафим в храм „Св. Св. Кирил и Методий“.
След това, на паметника на Гоце Делчев на централния площад, ще бъдат положени венци и цветя в знак на почит и признателност към делото на патрона на нашия град.
В отбелязването на тъжната годишнина ще участва ръководството на община Гоце Делчев, представители на политически партии, институции, организации и учебни заведения.
Община Гоце Делчев организира възпоменателно отбелязване на годишнината от гибелта на Гоце Делчев, което ще се състои на 4 май 2025 г. /неделя/.
То ще започне в 17:00 часа със заупокойна молитва, която ще бъде отслужена от Негово Високопреосвещенство Неврокопски митрополит Серафим в храм „Св. Св. Кирил и Методий“.
След това, на паметника на Гоце Делчев на централния площад, ще бъдат положени венци и цветя в знак на почит и признателност към делото на патрона на нашия град.
В отбелязването на тъжната годишнина ще участва ръководството на община Гоце Делчев, представители на политически партии, институции, организации и учебни заведения.






