Община Благоевград ще подмени дърво от вида Плачеща върба
03 Февруари 2025 | 12:47
1 коментара
Бизнес
Благоевград

Община Благоевград ще подмени дърво от вида „Плачеща върба“, находящо се на паркинга, пред входа на бл. 37 в ж.к. „Запад“, което е в лошо санитарно състояние и представлява опасност за преминаващите граждани и автомобили.
След експертен оглед от отдел „Екология“ бе установено, че дървото е напълно изсъхнало и с цел предотвратяване на нежелани инциденти ще бъде своевременно премахнато.
В рамките на следваната политика за зелена и безопасна градска среда, в следващия вегетационен период Общината предвижда засаждане на нови дървета в района, които ще компенсират премахнатото и ще допринесат за обновяването на зелените площи в междублоковото пространство.
След експертен оглед от отдел „Екология“ бе установено, че дървото е напълно изсъхнало и с цел предотвратяване на нежелани инциденти ще бъде своевременно премахнато.
В рамките на следваната политика за зелена и безопасна градска среда, в следващия вегетационен период Общината предвижда засаждане на нови дървета в района, които ще компенсират премахнатото и ще допринесат за обновяването на зелените площи в междублоковото пространство.
Добавени коментари
xa публикува:
03 Февруари 2025 | 14:40
как така напълно изсъхнало.. изглежда си топ






