Община Благоевград отбеляза Световния ден за борба с климатичните промени
15 Май 2026 | 16:25
1 коментара
Общество
Благоевград

С обединяваща поколенията кампания на отворени врати в анаеробната инсталация край с. Бучино Община Благоевград отбеляза Световния ден за борба с климатичните промени.
В два поредни дни ветерани и младежи от Туристическо дружество „Айгидик“, членове на Младежкия парламент и част от екипа на Младежкия център се запознаха с инсталациите в модерното съоръжение, където биологичният отпадък, изхвърлен разделно в кафявите кофи, се превръща в биотор и електрическа енергия.
Пенсионери и тийнейджъри бяха впечатлени от темповете, с които се запълва депото за битови отпадъци в съседство.
Те коментираха личната отговорност на всеки човек и как с общи усилия можем да променим статуквото, като осъзнаем, че 70% от боклука е ресурс.
Да го разделяме в къщи и в работна среда са реалните стъпки към решение на проблема, а резултатът ще е по-чиста околна среда, по-малко разходи за сметосъбиране и сметоизвозване и повече пари за инфраструктура.
В два поредни дни ветерани и младежи от Туристическо дружество „Айгидик“, членове на Младежкия парламент и част от екипа на Младежкия център се запознаха с инсталациите в модерното съоръжение, където биологичният отпадък, изхвърлен разделно в кафявите кофи, се превръща в биотор и електрическа енергия.
Пенсионери и тийнейджъри бяха впечатлени от темповете, с които се запълва депото за битови отпадъци в съседство.
Те коментираха личната отговорност на всеки човек и как с общи усилия можем да променим статуквото, като осъзнаем, че 70% от боклука е ресурс.
Да го разделяме в къщи и в работна среда са реалните стъпки към решение на проблема, а резултатът ще е по-чиста околна среда, по-малко разходи за сметосъбиране и сметоизвозване и повече пари за инфраструктура.
Добавени коментари
Колега от когото крадете публикува:
15 Май 2026 | 18:06
"Колеги", благодаря, че продължавате да крадете новини от вестник Вяра и продължавате да не упоменавате това.









