Община Банско ще се побратими с черногорския град Мойковац
25 Септември 2025 | 13:13
4 коментара
Общество
Благоевград

Община Банско ще се побратими с черногорския град Мойковац след единодушното одобрение на Общинския съвет в курортната община.
Предложението за изграждане на дружба дойде от кмета Стойчо Баненски, който вече е провел предварителни разговори със своите черногорски колеги. Със своето „да“ съветниците от Банско одобриха предложения проект за сътрудничество, който определиха като логичен.
Те са категорични, че побратимяването с общини от други държави е добра и полезна практика. Така вече може да се даде ход на процедурата, като ключово е подписването на меморандум за сътрудничество.
Съветниците задължиха кмета Баненски да ги информира за развитието на процеса.
Добавени коментари
Филип публикува:
30 Септември 2025 | 08:25
Още една причина Банско да бъде курорт от международно ниво.
Искра публикува:
28 Септември 2025 | 21:31
Международният обмен на опит винаги е добра идея
Иван Христов публикува:
28 Септември 2025 | 10:10
Отлична новина – подобни партньорства носят културен обмен, общи проекти и нови възможности за региона.
Радмил публикува:
26 Септември 2025 | 11:41
Община Банско е за отличие относно активността си в разлчини проекти и инициативи






