Община Банско с призив за отговорност към детските площадки в града

17 Април 2026 | 18:01
1 коментара
Общество
Благоевград
Община Банско с призив за отговорност към детските площадки в града

Община Банско алармира за сериозен проблем с поддържането на чистотата в детските площадки в града. Всяка сутрин съоръженията са оставяни в недопустимо състояние – замърсени и повредени вследствие на безотговорно поведение.

 

От местната администрация посочват, че това е повтарящ се проблем, който показва липса на уважение към обществените пространства и общинската собственост. Според тях подобни прояви на вандализъм и нехайство водят до допълнителни разходи за почистване и ремонти, които натоварват бюджета.

 

„Трябва ли непрекъснато да се влагат средства за отстраняване на щети, причинени от недобросъвестно поведение?“, поставят въпроса от общината.

 

От ръководството на Банско подчертават, че градът, утвърден като международно призната столица на спорта и фестивалите, няма да толерира замърсяване и хулигански прояви. Призивът е насочен към всички граждани и гости – да проявяват отговорност към парковете, зоните за отдих, зелените площи, както и към детските и спортните площадки.

Общината напомня, че градската среда е споделена от всички, а грижата за нейния вид е обща отговорност.

Може да бъде изображение с футбол, футбол и тревна площ

Добавени коментари

Майка публикува:
17 Април 2026 | 18:20
Да,гледката е грозна и недопустима.Но на площадките има повече пейки за възрастни,отколкото детски съоръжения.Тези боклуци не са от родителите, нито от малките им деца.За пореден път общината подели парите ни за едно направено нищо...

Добавете Вашия коментар

TOP