Община Банско проведе успешен семинар на тема Спорт срещу агресия-отношение, подход и ценности
12 Ноември 2025 | 17:57
2 коментара
Общество
Благоевград

Събитието, което се състоя в Туристически информационен център – Банско, привлече треньори, родители и хора, ангажирани със спорта.
Организатор на събитието беше Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните (МКБППМН) към Община Банско.
По време на семинара бяха разгледани ключови теми като корените на агресията, разликата между унижение и дисциплина, неуспехът през очите на възрастния, подходите за създаване на подкрепяща среда, спортът като път към вътрешна сила и уважение, както и как се раждат шампионите.
Сесията беше придружена от оживена дискусия, в която участниците имаха възможност да зададат своите въпроси и да почерпят ценен опит. Всички присъстващи изразиха своята благодарност към организаторите и лектора за полезното събитие.
На срещата присъства и зам.-кметът Магдалена Юсева, която изказа радостта си от ползотворното събитие и увереността, че това е началото на едно пълноценно партньорство. „Вярвам, че днес си тръгваме с повече разбиране и с още по-силна вяра, че спортът възпитава не само физическа сила, но и характер, уважение и доброта“, сподели тя в заключение.
С това събитие беше направена още една крачка към изграждането на спортна култура, в която шампионите растат с ценности, вдъхновение и взаимно уважение.
Организатор на събитието беше Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните (МКБППМН) към Община Банско.
По време на семинара бяха разгледани ключови теми като корените на агресията, разликата между унижение и дисциплина, неуспехът през очите на възрастния, подходите за създаване на подкрепяща среда, спортът като път към вътрешна сила и уважение, както и как се раждат шампионите.
Сесията беше придружена от оживена дискусия, в която участниците имаха възможност да зададат своите въпроси и да почерпят ценен опит. Всички присъстващи изразиха своята благодарност към организаторите и лектора за полезното събитие.
На срещата присъства и зам.-кметът Магдалена Юсева, която изказа радостта си от ползотворното събитие и увереността, че това е началото на едно пълноценно партньорство. „Вярвам, че днес си тръгваме с повече разбиране и с още по-силна вяра, че спортът възпитава не само физическа сила, но и характер, уважение и доброта“, сподели тя в заключение.
С това събитие беше направена още една крачка към изграждането на спортна култура, в която шампионите растат с ценности, вдъхновение и взаимно уважение.
Добавени коментари
Иван Христов публикува:
16 Ноември 2025 | 19:23
Докато местните власти работят усилено за социална интеграция и позитивни инициативи, "зелените" активисти упорито спъват развитието. Туризмът има нужда от подкрепа, а не от блокажи и съдебни спънки.
Велико публикува:
14 Ноември 2025 | 11:12
Изключително активна община!






