Община Банско напомня: С настъпването на отоплителния сезон, изгаряй само суха и чиста дървесина
05 Ноември 2025 | 09:35
1 коментара
Общество
Благоевград

Община Банско напомня:
С настъпването на отоплителния сезон, изгаряй само суха и чиста дървесина!
Каква дървесина да използваме?
Суха (влажност под 30%)
Не използвай мокра, боядисана, лакирана, с лепила или смесена с отпадъци
Съхранявай на сухо и проветриво място
Дървесината трябва да съхне поне 6–14 месеца според вида и размера ѝ
Заедно можем да намалим замърсяването от фини прахови частици (ФПЧ10) и да пазим здравето си!
Добавени коментари
Чудесно! публикува:
05 Ноември 2025 | 11:01
Много добър съвет, несъмнено. НО! По точка седма - къде да сушим дървесината, ако нямаме подходящ дърварник, а на улицата е забранено да престояват повече от една седмица?! Знам също, че дървата се доставят или ранна пролет, или в късна есен.






