НСИ: Емисиите на въглероден диоксид са намалели с 10% спрямо 2020 г.
05 Юни 2026 | 09:24
0 коментара
Общество
Благоевград

На 5 юни Националният статистически институт (НСИ) отбелязва Световния ден на околната среда – глобална инициатива на Организацията на обединените нации, посветена през 2026 г. на борбата с изменението на климата.
Данните на НСИ показват, че през 2024 г. в сравнение с 2020 г. емисиите на метан в България са намалели с 11%, а тези на въглероден диоксид – с 10%.
Световният ден на околната среда се отбелязва вече 53 години под различни послания. Тазгодишното мото – #NowForClimate, отправя призив за незабавни действия в отговор на климатичните промени и насърчава устойчиви решения за опазване на околната среда.






