НЯМА КРАЙ: 80-год. жена от Белица даде близо 6000 лв. на телефонни изманици
14 Април 2025 | 11:29
0 коментара
Криминално
Благоевград

- На 11.04.2025 г. в РУ-Разлог е получено съобщение от 80-годишна жена от гр. Белица, че около 10:30 часа на същата дата в гр. Белица е получила телефонно обаждане от лице, представило се за полицейски служител, което й поискало парична сума като съдействие за залавяне на телефонни измамници. На потърпевшата е нанесена щета на приблизителна стойност около 6 000 лева. По случая е образувано досъдебно производство. Работата продължава.
За предотвратяване на подобен вид престъпления, в случай на телефонно обаждане, при което са поискани: парична сума, накити, лични данни (име, ЕГН или адрес) или банкови сметки е необходимо гражданите веднага да се свържат с близки, роднини или съседи и веднага да позвънят на тел. 112.






