Няма да има грипна ваканция в Благоевградска област
27 Януари 2025 | 15:14
0 коментара
Общество
Благоевград

Намалява броят на болните деца в училищата от Благоевградска област, съобщи за Радио Благоевград д-р Веселка Мончева от Регионалната здравна инспекция.
Отсъстващите ученици са под 15 процентния минимум необходим за обявяване на грипна ваканция, а отсъстващите учители са 2 %. Тези цифри не налагат затварянето на училищата и обявяване на грипна ваканция, уточни Мончева.
От Регионалното управление на образованието в Благоевград съобщиха, че ситуацията със заболеваемостта в училищата се нормализира. Отсъстващите ученици в областта са 12 %, увериха от РУО.
Отсъстващите ученици са под 15 процентния минимум необходим за обявяване на грипна ваканция, а отсъстващите учители са 2 %. Тези цифри не налагат затварянето на училищата и обявяване на грипна ваканция, уточни Мончева.
От Регионалното управление на образованието в Благоевград съобщиха, че ситуацията със заболеваемостта в училищата се нормализира. Отсъстващите ученици в областта са 12 %, увериха от РУО.






