Нови възможности-STEM център в Първо основно училище Кочо Мавродиев-Петрич
30 Март 2026 | 16:48
0 коментара
Общество
Благоевград

Кметът на общината Димитър Бръчков поздрави колектива на I ОУ „Кочо Мавродиев“ за успешното приключване на проекта за STEM център
Новото образователно пространство ще надгради традиционното преподаване и учене с допълнителни възможности
Два са кабинетите към STEM центъра - кабинет по компютърно моделиране и информационни технологии
и музикално студио 
Директорът на училището Аспарух Въчков каза, че STEM центърът е символ на стремежа към знания, иновации и по-добро бъдеще
Кметът Димитър Бръчков допълни, че тези кабинети и като цяло интерактивната свързаност на класните стаи са един модерен подход, адаптиран към нуждите на сегашното поколение и съвременното образование
Той припомни, че се върви целенасочено и поетапно към обновяване на базата на училището - направен е цялостен ремонт на покрива
, изградена е нова пристройка за ученици от начален етап 
, внедрени са мерки за енергийна ефективност на сградата 
Предстои по проект да бъде ремонтирано и дворното пространство - ще бъде функционално с обособени игрища
, с нови съоръжения, настилка, огради и видеонаблюдение
Ще се реши и въпросът с отвеждането на дъждовната вода
, за да не стига до физкултурния салон
Кратка художествена програма предшества прерязването на лентата на новия STEM център в I ОУ „Кочо Мавродиев“
Продължаваме да инвестираме в образованието на децата - ключов приоритет!
Директорът на училището Аспарух Въчков каза, че STEM центърът е символ на стремежа към знания, иновации и по-добро бъдеще
Предстои по проект да бъде ремонтирано и дворното пространство - ще бъде функционално с обособени игрища
Кратка художествена програма предшества прерязването на лентата на новия STEM център в I ОУ „Кочо Мавродиев“
Продължаваме да инвестираме в образованието на децата - ключов приоритет!













