Нови STEM кабинети отвориха врати в ОУ Неофит Рилски в Горно Драглище

На 5 май в ОУ „Неофит Рилски“ тържествено бяха открити два нови STEM кабинета – важна стъпка към модерното и иновативно образование за учениците в село Горно Драглище.
Кулминацията на събитието бе официалното прерязване на лентата от директора на училището Сашо Александров, кмета на Разлог инж. Красимир Герчев и началника на РУО Благоевград Ивайло Златанов.
След официалната церемония новите кабинети бяха осветени за здраве, благополучие и успех на учениците и учителите.
Новите STEM пространства са изградени по процедура „BG-RRP-1.015 – Училищна STEM среда“ по Механизма за възстановяване и устойчивост, финансиран от Европейския съюз чрез инициативата NextGenerationEU. Проектът носи името „Изграждане на училищна STEM среда в ОУ „Неофит Рилски“, с. Горно Драглище“.
С реализирането на тази инвестиция училището продължава уверено своя път към създаване на съвременна образователна среда, в която учениците ще имат възможност да учат, творят и развиват своите умения чрез модерни технологии и иновативни методи на обучение.







