Нов успех за Чо Елит Разлог: Георги Попов е вицешампион на Европейския Гранд При
01 Юни 2026 | 09:32
0 коментара
Общество
Благоевград

Сребърен медал за България спечели разложкият таекуондист Георги Попов на Европейски Гранд При серии
В престижното състезание участваха над 1000 състезатели от 14 държави.
На 30-и и 31-и май в София се проведоха Европейските Гранд При серии (ETU Grand Prix Open Ramus E6) , където участие взеха едни от най-успешните таекуондисти в дивизия кадети и юноши.
Чо Елит бе представен от 14 годишния Георги Попов до 37кг. (в конкуренция от 28 състезатели).
Той записа три поредни победи без загубен рунд. В първия кръг надви сънародник, на четвъртфиналната среща победи представител на Кипър, а на полуфинала не даде никакъв шанс на Италия.
На финалната - четвърта среща за деня Георги отстъпи минимално пред български състезател и спечели почетното второ място.
Заедно със сребърния медал той получи и квота - право на участие във финалния ETU Grand Prix , който ще се състои през есента в Босна и Херцеговина.
Информация и снимки: Чо Елит Разлог
В престижното състезание участваха над 1000 състезатели от 14 държави.
На 30-и и 31-и май в София се проведоха Европейските Гранд При серии (ETU Grand Prix Open Ramus E6) , където участие взеха едни от най-успешните таекуондисти в дивизия кадети и юноши.
Чо Елит бе представен от 14 годишния Георги Попов до 37кг. (в конкуренция от 28 състезатели).
Той записа три поредни победи без загубен рунд. В първия кръг надви сънародник, на четвъртфиналната среща победи представител на Кипър, а на полуфинала не даде никакъв шанс на Италия.
На финалната - четвърта среща за деня Георги отстъпи минимално пред български състезател и спечели почетното второ място.
Заедно със сребърния медал той получи и квота - право на участие във финалния ETU Grand Prix , който ще се състои през есента в Босна и Херцеговина.
Информация и снимки: Чо Елит Разлог







