Нов STEM център в III ОУ в Сандански
29 Октомври 2025 | 18:40
0 коментара
Бизнес
Благоевград

В IIIОУ „Христо Ботев“ – #Сандански бе официално открит новият STEM център, създаден по Националния план за възстановяване и устойчивост. Проектът цели да осигури модерна, вдъхновяваща и технологично оборудвана среда за обучение на учениците.
В рамките на проекта бяха изградени и напълно обзаведени три специализирани кабинета – по математика, природни науки и информатика, които ще дадат възможност на децата да учат чрез експерименти, практика и иновативни методи.
Новите пространства са оборудвани със съвременна техника, интерактивни дисплеи, лаптопи, микроскопи и софтуер за обучение, които ще подпомогнат интегрираното изучаване на STEM дисциплините – наука, технологии, инженерство и математика.
STEM центърът ще се използва активно в учебния процес, но и за извънкласни дейности, клубове и състезания, като предоставя на учениците възможност да развиват креативно мислене, логика и практически умения в реална технологична среда.
Новият STEM център е още една крачка напред към модерното образование в Трето основно училище „Христо Ботев“ – място, където знанието среща вдъхновението!
В рамките на проекта бяха изградени и напълно обзаведени три специализирани кабинета – по математика, природни науки и информатика, които ще дадат възможност на децата да учат чрез експерименти, практика и иновативни методи.
Новите пространства са оборудвани със съвременна техника, интерактивни дисплеи, лаптопи, микроскопи и софтуер за обучение, които ще подпомогнат интегрираното изучаване на STEM дисциплините – наука, технологии, инженерство и математика.
STEM центърът ще се използва активно в учебния процес, но и за извънкласни дейности, клубове и състезания, като предоставя на учениците възможност да развиват креативно мислене, логика и практически умения в реална технологична среда.







