Нов живот за единственото селско общежитие в Община Кюстендил

18 Януари 2026 | 10:53
0 коментара
Бизнес
Кюстендил
Нов живот за единственото селско общежитие в Община Кюстендил
На 15 януари 2026 г. кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов и директорът на НУ „Св. Св. Кирил и Методий“ Стоян Ръждавички откриха официално обновеното общежитие в село Раждавица.

Това е единственото селско училище в общината, което предлага общежитие за своите ученици. Сградата е превърната в енергийно ефективна и модерна база, като инж. Атанасов я определи като „практически нова“.

 

Проектът е реализиран по Националния план за възстановяване и устойчивост, инвестиция „Модернизация на образователна инфраструктура“. Извършен е основен ремонт, монтирано е ново оборудване и обзавеждане, и е изградена нова детска площадка.

 

Общинското ръководство пое ангажимент да търси допълнително финансиране за основен ремонт и на самата училищна сграда, за да се затвори цикълът на модернизация на образователната среда в селото.

Добавете Вашия коментар

TOP