Номинираният за изпълнителен шеф на Пирин К. Стойков-Зози делегатства на селски мач

22 Март 2023 | 12:46
Благоевград

Номинираният за изпълнителен директор на орлетата бивш вратар Кирил Стойков-Зози делегатства на мача от селската група между „Спортист 1959“ и „Изтребител“ /Ново Делчево/ и донесе късмет на домакините от Падеш, които поднесоха изненадата на кръга с внушителното 4:1 за дебютната си победа за годината след рестарта на първенството. Няколко десетки зрители станаха свидетели на детронирането на досегашния водач, който сдаде лидерската позиция на „Левуново“. Първото полувреме се разви по сценария на гостите, които се оттеглиха на почивката с гол аванс. Домакините обаче нанесоха нокаутиращия удар след антракта благодарение на трите си зимни попълнения, всяко от които простреля мрежата на изтребителите за първи път с екипа на падешлии. 20-годишният Методи Малашевски възстанови статуквото с глава, с две лета по-малкият Георги Бойчен фиксира пълния обрат с добавка, а точка на спора сложи един от най-дейните на терена Симеон Димитров-Монтес. Не пропусна да се разпише преди края и асът на тима Веселин Стойков, който направи показно с рейд между защитниците и безупречен завършващ удар. За играч на мача обаче публиката си хареса Венци Бракадански.

„СПОРТИСТ 1959“: М. Христов, В. Трендафилов, А. Узунски, В. Бракадански, Д. Мавродиев, И. Дамянов, М. Байов, М. Малашевски, С. Димитров, Г. Бойчев, В. Стойков /З. Янакиев, Д. Петкашев, А. Куколев, Х. Гошев/.

К. Стойков-Зози /вдясно/ се оказа на кадем за „Спортист 1959“.

Новите попълнения М. Малашевски и С. Димитров вкараха дебютните си голове за падешлии