Незабравима празнична вечер в Петрич с Тони Димитрова и местни таланти
05 Май 2026 | 23:47
0 коментара
Общество
Благоевград

Да запазим духа си несломим! Честит празник, Петрич! Програмата за празника на Петрич продължи и тази вечер с изява на сцената на децата от ЦПЛР ОДК – Петрич, НЧ „Братя Миладинови“, ВС „Сгушена звездица“. Всички те не спират да ни вдъхновяват с красотата на изпълненията си – танцови и певчески.
Децата ни показват как да променяме деня си към по-добро. Видео, подготвено от група „Пчелички“ при ДГ „Детелина“, докосна сърцата на петричани в навечерието на празника. Вълнението допълни и талантливата ни изпълнителка Мария Гогушева, която продължава да радва публиката със съдържателни песни и вокално майсторство. Гостуващ изпълнител тази вечер беше неподражаемият глас, обичаната и усмихната Тони Димитрова.
Публика и изпълнител в синхрон пяха тази вечер на площад „Евтим Евтимов“. Голямата изнанада - Тони Димитрова покани и изпя в дует с нашата Мария Гогушава песента си “Обещания” - уникално и повече от прекрасно за Петрич и петричани! Кметът на общината Димитър Бръчков поздрави жителите на Петрич и подчерта, че градът никога няма да спре да се развива, защото има будни и съзидателни хора. Кметът отличи и децата, които винаги са част от проявите за празника и славят града, отчете постиженията на спортистите и на хората, които пазят словото – поети и писатели, родом от Петрич.
„Ще продължаваме да развиваме нашата община, за да бъде забележително място, не само с история и археология, но и с настояще и визия за бъдещето. Правим го и няма да спрем, въпреки предизвикателствата, защото те именно ни мотивират още повече да доказваме, че успяваме в единство и заедност“, каза в приветствието си кметът. Празникът уважиха: народният представител от Петрич д-р Александър Попов, кметове на общини от област Благоевград, общински съветници, архиерейският наместник иконом Павел Милушев, кметове на села. Утре продължаваме на сцената на площад „Евтим Евтимов“ с изпълненията на Поли Паскова.
Поставяме началото точно в 11.00 часа. Народно веселие и настроение навръх Гергьовден! Заповядайте, скъпи жители и гости на Петрич!
Децата ни показват как да променяме деня си към по-добро. Видео, подготвено от група „Пчелички“ при ДГ „Детелина“, докосна сърцата на петричани в навечерието на празника. Вълнението допълни и талантливата ни изпълнителка Мария Гогушева, която продължава да радва публиката със съдържателни песни и вокално майсторство. Гостуващ изпълнител тази вечер беше неподражаемият глас, обичаната и усмихната Тони Димитрова.
Публика и изпълнител в синхрон пяха тази вечер на площад „Евтим Евтимов“. Голямата изнанада - Тони Димитрова покани и изпя в дует с нашата Мария Гогушава песента си “Обещания” - уникално и повече от прекрасно за Петрич и петричани! Кметът на общината Димитър Бръчков поздрави жителите на Петрич и подчерта, че градът никога няма да спре да се развива, защото има будни и съзидателни хора. Кметът отличи и децата, които винаги са част от проявите за празника и славят града, отчете постиженията на спортистите и на хората, които пазят словото – поети и писатели, родом от Петрич.
„Ще продължаваме да развиваме нашата община, за да бъде забележително място, не само с история и археология, но и с настояще и визия за бъдещето. Правим го и няма да спрем, въпреки предизвикателствата, защото те именно ни мотивират още повече да доказваме, че успяваме в единство и заедност“, каза в приветствието си кметът. Празникът уважиха: народният представител от Петрич д-р Александър Попов, кметове на общини от област Благоевград, общински съветници, архиерейският наместник иконом Павел Милушев, кметове на села. Утре продължаваме на сцената на площад „Евтим Евтимов“ с изпълненията на Поли Паскова.
Поставяме началото точно в 11.00 часа. Народно веселие и настроение навръх Гергьовден! Заповядайте, скъпи жители и гости на Петрич!


















