Навръх Великден Горно Драглище отбеляза своя традиционен събор

21 Април 2025 | 09:54
3 коментара
Общество
Благоевград
Навръх Великден Горно Драглище отбеляза своя традиционен събор
Навръх Великден Горно Драглище отбеляза своя традиционен събор

С много настроение, песни и танци, село Горно Драглище отпразнува своя традиционен събор на 20 април – първия ден от Възкресение Христово. Празничната програма събра жители и гости от близо и далеч, обединени от обичта към фолклора и родното място.
Концертната програма беше богата и разнообразна.

На сцената се изявиха учениците от ОУ „Неофит Рилски“, малките таланти от ДГ „Кокиче“ и самодейците от НЧ „Слънце-1938“.
Със своите изпълнения всички участници допринесоха за празничното настроение и заслужено получиха аплодисментите на публиката.

Един от акцентите на събитието бе дегустацията на традиционни ястия от местната кухня. Приготвени с любов от майки и баби – пазителки на кулинарното наследство на селото, вкусните гозби предизвикаха истински интерес сред присъстващите.

Специални гости на празника бяха заместник-кметовете на община Разлог инж. Гергана Костова и Славчо Фарфаров, народният представител Иван Герчев, общински съветници и кметове от съседните населени места.
Финалът на празничния ден бе белязан от пъстро и весело хоро, в което се включиха десетки хора, водени от енергията на сестрите Мария и Магдалена Филатови и техните фолклорни изпълнения.

Традиционният събор в Горно Драглище отново се превърна в истински празник на духа, българщината и общността.
Навръх Великден Горно Драглище отбеляза своя традиционен събор
Навръх Великден Горно Драглище отбеляза своя традиционен събор
Навръх Великден Горно Драглище отбеляза своя традиционен събор
Навръх Великден Горно Драглище отбеляза своя традиционен събор
Навръх Великден Горно Драглище отбеляза своя традиционен събор
Навръх Великден Горно Драглище отбеляза своя традиционен събор

Добавени коментари

Draglishte публикува:
22 Април 2025 | 18:55
Bravos draglishte komandva obshtina razlog kolko I da vi se neiska
Драглише публикува:
22 Април 2025 | 16:47
Дегустация сус тарелчите сладчи от околни сладкарници Думи немам за простащината
По-добре от Елешница! публикува:
21 Април 2025 | 18:24
Това е друго нещо. Не е като в Елешница. На тая жега селяните са се навлекли в кожи. Единствено ми хареса оня, който влачеше кръста и пъшкаше: "Ту ту-у-у". Що не забере и Бойко с него?

Добавете Вашия коментар

TOP