Навръх Великден Горно Драглище отбеляза своя традиционен събор
21 Април 2025 | 09:54
3 коментара
Общество
Благоевград

Навръх Великден Горно Драглище отбеляза своя традиционен събор
С много настроение, песни и танци, село Горно Драглище отпразнува своя традиционен събор на 20 април – първия ден от Възкресение Христово. Празничната програма събра жители и гости от близо и далеч, обединени от обичта към фолклора и родното място.
Концертната програма беше богата и разнообразна.
На сцената се изявиха учениците от ОУ „Неофит Рилски“, малките таланти от ДГ „Кокиче“ и самодейците от НЧ „Слънце-1938“.
Със своите изпълнения всички участници допринесоха за празничното настроение и заслужено получиха аплодисментите на публиката.
Един от акцентите на събитието бе дегустацията на традиционни ястия от местната кухня. Приготвени с любов от майки и баби – пазителки на кулинарното наследство на селото, вкусните гозби предизвикаха истински интерес сред присъстващите.
Специални гости на празника бяха заместник-кметовете на община Разлог инж. Гергана Костова и Славчо Фарфаров, народният представител Иван Герчев, общински съветници и кметове от съседните населени места.
Финалът на празничния ден бе белязан от пъстро и весело хоро, в което се включиха десетки хора, водени от енергията на сестрите Мария и Магдалена Филатови и техните фолклорни изпълнения.
Традиционният събор в Горно Драглище отново се превърна в истински празник на духа, българщината и общността.
С много настроение, песни и танци, село Горно Драглище отпразнува своя традиционен събор на 20 април – първия ден от Възкресение Христово. Празничната програма събра жители и гости от близо и далеч, обединени от обичта към фолклора и родното място.
Концертната програма беше богата и разнообразна.
На сцената се изявиха учениците от ОУ „Неофит Рилски“, малките таланти от ДГ „Кокиче“ и самодейците от НЧ „Слънце-1938“.
Със своите изпълнения всички участници допринесоха за празничното настроение и заслужено получиха аплодисментите на публиката.
Един от акцентите на събитието бе дегустацията на традиционни ястия от местната кухня. Приготвени с любов от майки и баби – пазителки на кулинарното наследство на селото, вкусните гозби предизвикаха истински интерес сред присъстващите.
Специални гости на празника бяха заместник-кметовете на община Разлог инж. Гергана Костова и Славчо Фарфаров, народният представител Иван Герчев, общински съветници и кметове от съседните населени места.
Финалът на празничния ден бе белязан от пъстро и весело хоро, в което се включиха десетки хора, водени от енергията на сестрите Мария и Магдалена Филатови и техните фолклорни изпълнения.
Традиционният събор в Горно Драглище отново се превърна в истински празник на духа, българщината и общността.
Добавени коментари
Draglishte публикува:
22 Април 2025 | 18:55
Bravos draglishte komandva obshtina razlog kolko I da vi se neiska
Драглише публикува:
22 Април 2025 | 16:47
Дегустация сус тарелчите сладчи от околни сладкарници Думи немам за простащината
По-добре от Елешница! публикува:
21 Април 2025 | 18:24
Това е друго нещо. Не е като в Елешница. На тая жега селяните са се навлекли в кожи. Единствено ми хареса оня, който влачеше кръста и пъшкаше: "Ту ту-у-у". Що не забере и Бойко с него?












