Наталия Киселова подаде оставка като председател на НС

29 Октомври 2025 | 09:57
1 коментара
Политика
България
Наталия Киселова подаде оставка като председател на НС

"В изминалите дни беше казано, че в политиката никой на никого не е длъжен. Дължим го на гражданите, които гласуваха за нас, на тези, които не гласуваха. Днес подадох заявление, с което се оттеглям от длъжността председател на Народното събрание и показвам как трябва да се отстъпва с чувство на дълг и отговорност. За мен беше чест", обяви тя.

 

нс
БТА

 

След това Рая Назарян от ГЕРБ-СДС пое ръководството на заседанието.

 

нс
БТА

 

Припомняме, че във вторник стана ясно, че Коалиционните партньори от ГЕРБ–СДС, „БСП – Обединена левица“ и „Има такъв народ“ постигнаха съгласие за ротационно председателство на Народното събрание. Съгласно договореното, ротацията ще се извършва на всеки 10 месеца.

След изтичането на мандата на Наталия Киселова, председателското място ще бъде поето от Рая Назарян, съобщиха във вторник вечерта от ГЕРБ–СДС.

 

Добавени коментари

Поне ще плакнем очѝ публикува:
29 Октомври 2025 | 21:21
Нищо друго! Поне като погледнем в телевизора няма да ни се повръща от тази пача. Пък ако има продължение на "сериите" не е чудно да ни доведат и оня маркуч да ни се плези от трибуната. Всичко вече може да очакваме от т. н. Народно събрание - събрано от най-долните слоеве на територията, наречена България. Бог да ни е на помощ! И ние сме тръгнали за Европа, майко мила...

Добавете Вашия коментар

TOP