Наполи спечели Купата на Италия, след като разгроми с 3:1 Фиорентина

04 Май 2014 | 08:26

Двубоят на "Стадио Олимпико" в Рим започна със закъснение от 45 минути.

Началният съдийски сигнал беше отложен, след като феновете на Наполи засипаха пистата с бомби и димки и един пожарникар пострада. Поведението им беше провокирано от няколко инцидента преди мача, при които пострадаха четирима души, сред които и един полицай, внедред сред агитките.

Футболистът на Наполи Марек Хамшик излезе на пистата, за да успокои тифозите, но бързо се прибра в съблекалнята. Все пак обстановката се нормализира и беше взето решение мачът да се изиграе.

Двубоят започна по най-добрият начин за Наполи. В 10-ата минута Марек Хамшик направи 50-метров пробив и намери Лоренцо Инсиние, който с хубав удар откри. Само пет минути по-късно италианският национал отново вдигна трибуните на крака, след като се възползва от хитър пас на Гонсало Игуаин. Инсиние стреля мощно, топката рикошира в крак на бранител на Фиорентина и влетя в мрежата. Футболистите от Флоренция обаче преодоляха шока от двете бързи попадения. В 28-ата минута Хуан Варгас беше изведен зад отбраната на Наполи и от воле намали на 1:2. Така и завърши първото полувреме, в чийто край беше отменен гол на Акуилани от Фиорентина заради засада.

През второто полувреме нивото на игра спадна. Наполи беше притиснат в своето поле. В 72-ата минута Матиас Фернандес пропусна страхотна възможност да изравни за Фиорентина. В 79-ата минута Гьокхан Инлер остави Наполи с човек по-малко, след като получи втори жълт картон за свиреп фаул срещу Иличич. Вратарят Пепе Рейне също получи жълт картон, след като започна да бави вкарването на топката в игра. В 86-ата минута Алесандро Матри пропусна отличен шанс за гол.

Амбициите на "виолетовите" бяха попарени във втората минута от продължението, когато резервата Дрис Мертенс с левия крак прати топката зад Нето. Това беше всичко в този мач. С последния сигнал на рефера Орсато на терена нахлуха тифозите на Наполи, тъй като нямаше сила, която да ги удържи на трибуните.