НАП запечата десетки фризьорски салони, бензиностанции и магазини в Югозапада
27 Март 2025 | 11:27
14 коментара
Бизнес
Благоевград

Десетки търговски обекти на територията на Югозападна България включи на 24 март Националната агенция по приходите в списък за предстоящо запечатване. Принудителната мярка се налага за установени нарушения, включително, когато към момента на запечатване обектите се стопанисват от трето лице.
В Благоевград НАП ще сложи лепенки на вратата на шкембеджийницата на ул. „Марица“ №37, стопанисвана от „Ати-19“ ЕООД. Едноличен собственик на фирмата е Зорница Зъкова-Иванова.
За запечатване са нарочени още магазинът за дрехи на ул. „Полк. Дрангов“ №49 на Мария Емилова, цехът за производство на сладкарски изделия на ул. „Атон“ №6 /собственост на „Шехерезада 2021“ ЕООД на Даниел Динков/, павилионът на бул. „Св.св. Кирил и Методий“ под Трето ОУ на „Д и Д Зашев“ ЕООД със собственик Милена Анакиева и ресторант LARGOS VIEW на ул. „Т. Александров“ 2, собственост на „Касапска и син“ ЕООД на Иво Георгиев.
В Сандански работа ще преустановят ключарското ателие на ЕТ „Росен Трендафилов – Кристи“ на ул. „Македония“ №51 и магазинът за хранителни стоки на ул. „Малешевска“ №7, стопанисван от „Левкони Трейдинг“ ООД на Димитър Василев и Иван Петров.
В Банско под ключ остават център „Riversade“ на едноименния хотел, собственост на „Релакс и грижа“ ЕООД на Хюсеин Садула, сергията на Злати Златков на кооперативния пазар, бар „Scheers“ на ул. „Найден Геров“ 1, стопанисван от „Фън адвенчър“ ЕООД на Яни Парлапанов от с. Баня, и ски гардеробът на хотел „Грийн Лайф“ в местността Кошерината, собственост на „Зерго“ ЕООД на Георги Цветков и Стойко Рабаджиев.
НАП е установила още нарушения на бензиностанция и газстанция в местността Илезица на с. Абланица, собственост на „Ерамикс“ ЕООД на Сузана Карамфилова, пред запечатване са двата вендинг автомата в сатовчанското СУ „Св.св. Кирил и Методий“, собственост на „Ани Трейд 2011“ ЕООД на Анелия Странджева, хранителният магазин на Надежда-Нефизе Горелска в с. Горно Краище, фризьорският салон на Милена Митина в Добринище и бензиностанция „Сторос“ в с. Първомай на „Сторос 2002“ ЕООД на петричанката Радка Божинова.
В Кюстендил в списъка на НАП за запечатване влизат павилион на ул. „Банска“ 4 на Йорданка Асенова и магазинът за хранителни стоки на Любен Методиев на ул. „Метковец“ № 9. Дупница фигурира само с един обект – бензиностанция на ул. „Софийско шосе“, собственост на ЕТ „Иван Грънчаров Еспресо“.
Третата област в Югозапада – Пернишката, се е отчела в позорния списък с магазина за месо на ул. „Струма“ 6, собственост на „Пиротски рощил“ ЕООД на Горан Петкович от Северна Македония, и баничарница „Аско“ на ул. „Рига“ 7 на Асен Вангелов.
Мярката „запечатване“ се налага за нарушения, които най-често са на разпоредбите на Закона за данък върху добавената стойност. Тя може да бъде наложена за срок до 30 дни независимо от предвидените в закона глоби или имуществени санкции, които нарушителят е длъжен да плати. /струма бг
В Благоевград НАП ще сложи лепенки на вратата на шкембеджийницата на ул. „Марица“ №37, стопанисвана от „Ати-19“ ЕООД. Едноличен собственик на фирмата е Зорница Зъкова-Иванова.
За запечатване са нарочени още магазинът за дрехи на ул. „Полк. Дрангов“ №49 на Мария Емилова, цехът за производство на сладкарски изделия на ул. „Атон“ №6 /собственост на „Шехерезада 2021“ ЕООД на Даниел Динков/, павилионът на бул. „Св.св. Кирил и Методий“ под Трето ОУ на „Д и Д Зашев“ ЕООД със собственик Милена Анакиева и ресторант LARGOS VIEW на ул. „Т. Александров“ 2, собственост на „Касапска и син“ ЕООД на Иво Георгиев.
В Сандански работа ще преустановят ключарското ателие на ЕТ „Росен Трендафилов – Кристи“ на ул. „Македония“ №51 и магазинът за хранителни стоки на ул. „Малешевска“ №7, стопанисван от „Левкони Трейдинг“ ООД на Димитър Василев и Иван Петров.
В Банско под ключ остават център „Riversade“ на едноименния хотел, собственост на „Релакс и грижа“ ЕООД на Хюсеин Садула, сергията на Злати Златков на кооперативния пазар, бар „Scheers“ на ул. „Найден Геров“ 1, стопанисван от „Фън адвенчър“ ЕООД на Яни Парлапанов от с. Баня, и ски гардеробът на хотел „Грийн Лайф“ в местността Кошерината, собственост на „Зерго“ ЕООД на Георги Цветков и Стойко Рабаджиев.
НАП е установила още нарушения на бензиностанция и газстанция в местността Илезица на с. Абланица, собственост на „Ерамикс“ ЕООД на Сузана Карамфилова, пред запечатване са двата вендинг автомата в сатовчанското СУ „Св.св. Кирил и Методий“, собственост на „Ани Трейд 2011“ ЕООД на Анелия Странджева, хранителният магазин на Надежда-Нефизе Горелска в с. Горно Краище, фризьорският салон на Милена Митина в Добринище и бензиностанция „Сторос“ в с. Първомай на „Сторос 2002“ ЕООД на петричанката Радка Божинова.
В Кюстендил в списъка на НАП за запечатване влизат павилион на ул. „Банска“ 4 на Йорданка Асенова и магазинът за хранителни стоки на Любен Методиев на ул. „Метковец“ № 9. Дупница фигурира само с един обект – бензиностанция на ул. „Софийско шосе“, собственост на ЕТ „Иван Грънчаров Еспресо“.
Третата област в Югозапада – Пернишката, се е отчела в позорния списък с магазина за месо на ул. „Струма“ 6, собственост на „Пиротски рощил“ ЕООД на Горан Петкович от Северна Македония, и баничарница „Аско“ на ул. „Рига“ 7 на Асен Вангелов.
Мярката „запечатване“ се налага за нарушения, които най-често са на разпоредбите на Закона за данък върху добавената стойност. Тя може да бъде наложена за срок до 30 дни независимо от предвидените в закона глоби или имуществени санкции, които нарушителят е длъжен да плати. /струма бг
Добавени коментари
Ваня публикува:
30 Март 2025 | 10:06
А къде отиват парите от данъците ни ...аз не ге "усещам"...
Козяк публикува:
30 Март 2025 | 09:55
Тук гледам някои индивиди тежко са се объркали. До такава степен не им се харесва да плащат данъци, че обявяват НАП, т.е. данъчнити за частна фирма и търсят договар с нея и нотариално заварени пълномощни и други глупости. НАП са данъчните, това е държавата. С държавата е данъците не се спори, а се плаща. Възражения за това как се харчат парите от данъците на избори. Данъци могат да се избягват с определени законни хитрости, не и с криене и неплащане. Щом аз си плащам данъците като поп, и вие ще си ги плащате. Няма да ми се правате на луди и неразбрали. Данъците са задължение на всички и това е повсеместно до гроб. Научили се да хитруват да си прибират големи печалби и никакви данъци да не плащат. Край вече на това. Сега ще плащате и данъци иглоби и ще ви затворят обектите откъдето печелите пари.
Fack you публикува:
30 Март 2025 | 08:13
До кога ще се оставяме да бъдем тормозени от институциите ??? Кога ще бъдем оставени на мира за да се насладим на един спокоен живот Та той е толкова кратък . Огледайте се около вас . В никоя друга държава няма толкова отчаяно хора както тук в БГ. Оставете ни на Мира !!!.
БОЙКО публикува:
29 Март 2025 | 23:00
КОЙ СИ ПЛАЩА КЪДЕТО ТРЯБВА НЕ ГО ЗАКАЧАТ. НА ДРУГИТЕ МАЙКАТА ИМ СЕ ЕБАВА. ГЛЕДАТ ДА МАХНАТ СРЕДНИЯТ БИЗНЕС И ВСИЧКИ ДА ХОДЯТ ПО ГОЛЕМИТЕ ЧУЖДИ МАГАЗИНИ
Аладжов публикува:
29 Март 2025 | 15:15
Зъболекарите и докторите подлежат ли проверка ?
Василка публикува:
28 Март 2025 | 17:16
Нито фризьори,нито маникюр,педикюр,нито мигли,нито вежди всичко е сива икономика, ботокс,хиурони,строители и други!!!
RAI BAN публикува:
28 Март 2025 | 10:26
Тая Митина от Добринище е за запечатване с тая мизария дето извършва,защото си взима цени както си иска,няма ценоразпис и постоянно вдига цените
Струмско публикува:
28 Март 2025 | 10:16
От две години си пием кафето с приятелки в Заведение" Имони " в Струмско ,винаги ми са издавали касови бележки и сме много доволни от обслужването от усмихнатите и лъчезарни момичета които работят там.
Ха ха публикува:
28 Март 2025 | 10:07
Кафе еко на площада никога не дават фиксиран бон но нали там си пиете кафето мишки това не се вижда
Разлог Мария публикува:
27 Март 2025 | 21:13
На Баня има един фризьор който освен че не включен към НАП ,а и ток краде ,проверете го .
Блажко 161 публикува:
27 Март 2025 | 18:56
Венци, изпушел си бате! Нека ти пишат акт па ходи ги съди
Ники публикува:
27 Март 2025 | 18:24
Проверки и глоби до дупка, стига са муфтили държавата!
Венци публикува:
27 Март 2025 | 16:49
БРАТЯ БЪЛГАРИ! ВЪОРАЖАВАЙТЕ СЕ СЪС ЗНАНИЯ И ГИ ПОЧВАЙТЕ ТЕЗИ ПРЕСТЪПНИЦИ ОТ НАП!!! НА ВСЕКИ ПРЕСТЪПНИК ОТ ЧАСТНАТА И ЗАКРИТА ФИРМА НАП, КОЙТО ВИ ПРИТЕСНЯВА МУ ВЗЕМАЙТЕ ТРИТЕ ИМЕНА!!!
КОГАТО ПРИ ВАС ДОЙДАТ РЕКЕТЬОРИТЕ ОТ НАП ИМ ПОТЪРСЕТЕ СЛЕДНИТЕ ДОКУМЕНТИ:
1: ДА ВИ ДОКАЖАТ, ЧЕ СА ДЪРЖАВЕН ОРГАН СЪС ВСИЧКИТЕ ДЪРЖАВНИ РЕКВИЗИТИ!
2: АКО ВИ ПОТЪРСЯТ ЛИЧНАТА КАРТА ТРЯБВА ДА ИМАТ СЕРТИФИКАТ ЗА ОБРАБОТКА НА ЛИЧНИ ДАННИ, ЗАЩОТО, АКО НЯМАТ ГЛОБАТА СТИГА ДО 20000000 ЕВРО ( ДВАДЕСЕТ МИЛИОНА)!
3: ТРЯБВА ТЕЗИ, КОИТО ВИ ПРОВЕРЯВАТ ДА ИМАТ НОТАРИАЛНО ЗАВЕРЕНО ПЪЛНОМОЩНО ОТ ТЕХНИЯТ ШЕФ, ЧЕ ИМАТ ПРАВО ДА ИЗВЪРШВАТ ТАЗИ ДЕЙНОСТ!!!
И НАЙ-ВАЖНОТО: ПОТЪРСЕТЕ ИМ ДАЛИ ВАШАТА ФИРМА Е ПОДПИСВАЛА ДОГОВОР С НАП, ЗАЩОТО НАП СА ЧАСТНА И ЗАКРИТА И ВЪЗБРАНЕНА ЧАСТНА ФИРМА !
АКО НЯМАТЕ ДОГОВОР С НАП ИМ КАЖЕТЕ:
НЕТ ДАГОВОР, НЕТ РАЗГАВОР!!!
Венци публикува:
27 Март 2025 | 16:30
Братя БЪЛГАРИ! СЪБУДЕТЕ СЕ!!!
НЕ ПЛАЩАЙТЕ ДАНЪЦИ!!!
НАП СА ЗАКРИТА И ВЪЗБРАНЕНА ЧАСТНА АМЕРИКАНСКА КОРПОРАЦИЯ/ФИРМА, КОЯТО Е РЕГИСТРИРАНА В АМЕРИКА В DUN & BRADSTREET!!!
ТЕЗИ УРОДИ СА ТЕЖКА ОРГАНИЗИРАНА ПРЕСТЪПНА ГРУПА!!!
НАП СА ПИРАТИ, РЕКЕТЬОРИ, КОЛАБОРАЦИОНАЛИСТИ, ПРЕСТЪПНИЦИ И Т.Н.
НАП РАБОТЯТ ЗА ЧУЖДА/ДИ ДЪРЖАВА/ВИ!!!
ДАНЪЦИТЕ СА ЗА ИЗМИСЛЕНИТЕ И МЪРТВИ ФИКЦИИ: ГРАЖДАНИН, ФИЗИЧЕСКО ЛИЦЕ, ЮРИДИЧЕСКО ЛИЦЕ И ПЕРСОНА!!!
С ТЕЗИ ИЗМИСЛЕНИ МЪРТВИ ФИКЦИИ ВИ МАМЯТ И ЛЪЖАТ И СТАВАТЕ ВЕЧНИЯ ДЛЪЖНИК!!!
ВИЕ НЕ СТЕ ТЕЗИ МЪРТВИ ФИКЦИИ, ВИЕ СТЕ ЖИВИ МЪЖЕ И ЖЕНИ !!!
СЪБУДЕТЕ СЕ, МАМЯТ ВИ И ВИ ЛЪЖАТ ПРЕСТЪПНИЦИТЕ ОТ НАП!!!






