Ръководителите на Националната агенция за приходите/НАП/, Комисията за защита на конкуренцията/КЗК/ и Комисията за защита на потребителите /КЗП/ подписват споразумение за сътрудничество.
То има за цел да обедини усилията на трите институции срещу нелоялни практики от страна на търговците при преминаване към еврото от началото на 2026 година.
Координацията между КЗК, НАП и КЗП трябва да допринесе за по-ефективен контрол и реакция при установяване на нарушения.
Очаква се трите институции да обявят и част от мерките, които предвиждат, за да не се допуснат необоснован ръст на цените.
Източник: БГНЕС






