Нанков: Външният Шенген падна, но остана вътрешният - недовършената АМ "Струма" при Кресна

20 Април 2025 | 01:56
1 коментара
Политика
Благоевград
Нанков: Външният Шенген падна, но остана вътрешният - недовършената АМ Струма при Кресна

"Шенген падна, но тези, които пътуват към Гърция, ще продължават да се сблъскват с "вътрешен Шенген" - недовършената магистрала "Струма". Това написах преди четири месеца и за съжаление тази тъжна констатация ще е валидна още дълго време.

Това пише във Фейсбук председателят на парламентарната комисия по регионална политика Николай Нанков, който е и бивш регионален министър.

Ето какво пише още Николай Нанков:

За да припомня откъде идват проблемите с довършването на "Струма", ще ви върна към безкрайните аргументи на зелените срещу трасето между Симитли и Кресна и как то застрашавало биоразнообразието.

Или как "зеленият" вицепремиер в кабинета на Кирил Петков - Борислав Сандов, спря проекта. А да напомням ли позицията на "еколога на републиката" татко Петко срещу трасето?!

И така колчетата през дефилето от временно се превърнаха в трайно решение… неясно докога. Позицията ми винаги е била, че опазването на природата е възможно и при развитие на икономиката и инфраструктурата.

Затова ще положим усилия за ускоряване на процедурите за довършване на "Струма", както и на останалите магистрали на България.

Шофирайте разумно!

 

 

Добавени коментари

Ретър публикува:
20 Април 2025 | 09:20
Къде са парите ?

Добавете Вашия коментар

TOP