Намериха изхвърлено бебе в найлонов плик в София

Нечовешка проява на жестокост разтърси София в днешния ден! Новородено бебе бе открито захвърлено в найлонов плик до контейнери за смет в квартал „Дружба“ 1.
На зловещата находка са попаднали служители на чистотата, докато са изпълнявали ежедневните си задължения.
От СДВР уточниха, че детето било недоносено. Текат действия на място, предаде NOVA.
По информация на "24 часа" бебето е намерено от служители на чистотата.
Преди обед жените почиствали пространството между бл. 17 и бл. 18 в столичния квартал "Дружба" 1. Измежду другите боклуци и торби се натъкнали на новороденото, споделиха хора, които работят в района.
С часове криминалисти и полицаи обследваха района на детската площадка.
Бебето е около 20-а гестационна седмица - средата на петия месец от бременността. По непотвърдена информация става въпрос за аборт.
Източник: NOVA, "24 часа"






