Наказаха Роналдо за 5 мача

16 Август 2017 | 22:31

Суперзвездата на Реал Мадрид Кристиано Роналдо ще изтърпи наказание от 5 мача заради действията си по време на мача за Суперкупата на Испания срещу Барселона.

Срещата на Ноу Камп завърши с победа на Кралския клуб с 3:1, а в заключителните минути португалецът получи втори жълт картон и в яда си блъсна главния рефер в гърба. С оглед на провиненията му Дисциплинарната комисия на Кралската футболна федерация на Испания (RFEF) взе решение да накаже Роналдо с един двубой за втория жълт картон и още четири за това, че избута съдията. Така той ще пропусне реванша с Барса на Сантяго Бернабеу, както и първите четири двубоя на своя тим в Примера дивисион.

Иначе Кристиано получи първия си жълт картон в 80-ата минута, след като съблече фланелката си след отбелязан гол. Две минути по-късно той падна в наказателното поле на Барса, а съдията му показа още един жълт за симулация.

Под въздействие на емоциите португалецът грубо блъсна арбитъра в гърба, преди да напусне терена. /БГНЕС