Най-малкият участник в „Мечи крос“ 2022 грабна купата на кмета

25 Юли 2022 | 10:29
Най-малкият участник в  Мечи крос  2022 грабна купата на кмета

Освен опитните състезатели, които набираха скорост по 12,7-километровото трасе, по 4-километровото уверено бягаше най-малкият участник – шестгодишният Йордан Зайков от Септември. Малкият спортист грабна купата на кмета и спечели първото място за 23 мин. и 0,25 сек. при момчетата. На второ място за 26 мин. и 0,29 сек. се класира Мехмед Реджепов на 12 г. от Белица.

На 4 км. в категория момичета, първото място и купата на кмета завоюва 17 годишната Сали Чирпанска, която пробяга терена за 24 мин. и 0,23 сек. Второто място за 30 мин. и 0,7 сек. зае Джемиле Козларева, а на трето място се класира Цветелина Пенчова. И трите момичета са от Белица.
В категория мъже на 12,7- километровия пробег, първото място и купата на кмета отиде в ръцете на Мирослав Спасов от Пловдив за време от 52 мин. и 0,5 сек. На второ място се класира Николай Николов от София за време от 57 мин. и 0,2 сек. Третото място зае Гено Увардов за 1 час и 0,46 сек. от Пловдив.
При жените на първо място се класира пловдивчанката Таня Димитрова за 1 час и 0,8 сек. Второто място за 1 час 3 мин. и 38 сек., зае Елена Димитрова от София. за време от 1 час 23 мин. и 30 сек. На трето място се класира Елена Иванова от Пловдив за време от 1 час 23 мин. и 0,30 сек.

Наградите/купи, медали, сувенири, билети за безплатно посещение на парка за мечки и парични суми/ връчиха зам.-кметовете на общината Сабин Гагъм, Иглика Аврамова, Красимира Мавродиева и Величка Тричкова – експерт в парка за мечки.
След награждаването всички участници в мечия крос направиха обща снимка и си обещаха през следващата година отново да бъдат заедно на „Мечи крос“ 2023.