Над 70 участници в регионална среща на МГЕРБ в Банско СНИМКИ

17 Февруари 2026 | 15:43
5 коментара
Политика
Благоевград
Над 70 участници в регионална среща на МГЕРБ в Банско СНИМКИ
Над 70 млади хора се отзоваха на поканата на областния координатор на младежката организация на ГЕРБ Благоевград Иван Герчев за среща-дискусия на тема „Младите и политиката: защо не си вярваме и какво можем да променим?“.

На събитието присъстваха председателят на МГЕРБ Георги Владов, народният представител от Пловдив Красимир Терзиев, секретарят на МГЕРБ Благоевград Тони Чаушева, общинският координатор в Благоевград Даниел Рангелов, кметове на населени места, членове и симпатизанти на ГЕРБ.

Иван Герчев подчерта значимостта на реформите в държавата за младите хора.„Ние сме равноправни граждани на света. Имаме свободни граници, обща валута и можем да се реализираме личностно и професионално във всички кътчета на света. Но по-важното е да участваме и активно да влияем върху развитието на нашия регион, община и държава“, заяви той и акцентира на това, че през последната година, благодарение на ГЕРБ, страната е имала стабилен кабинет, който е направил значителни крачки за развитието на България. Той отбеляза, че е спасен Планът за възстановяване и развитие, чрез което се осигуриха милиарди левове от правителството на Росен Желязков за инвестиции в инфраструктура, детски градини, здравеопазване и образование. България е станала част от Шенгенското пространство и официално се е присъединила към общата европейска валута. По думите му обаче е факт, че много от постигнатото не е достигнало като послание до младите хора.

В дискусията се включиха още общинският координатор на организацията в Банско Магдалена Юсева, заместник-кмет на община Банско, както и Красимир Терзиев, народен представител от Пловдив, които споделиха значението на активния диалог с младите хора и необходимостта техният глас да бъде чуван.

Председателят на МГЕРБ Георги Владов поздрави организаторите и подчерта значението на по-добрата комуникация с младите хора.

Срещата продължи с откровен разговор за причините на недоверие на младите хора и неучастието им в политиката, за конкретните стъпки, които могат да бъдат предприети, както и за това как България може да стане място, в което си струва да останеш и да се развиваш.
Над 70 участници в регионална среща на МГЕРБ в Банско СНИМКИ
Над 70 участници в регионална среща на МГЕРБ в Банско СНИМКИ
Над 70 участници в регионална среща на МГЕРБ в Банско СНИМКИ
Над 70 участници в регионална среща на МГЕРБ в Банско СНИМКИ
Над 70 участници в регионална среща на МГЕРБ в Банско СНИМКИ
Над 70 участници в регионална среща на МГЕРБ в Банско СНИМКИ
Над 70 участници в регионална среща на МГЕРБ в Банско СНИМКИ
Над 70 участници в регионална среща на МГЕРБ в Банско СНИМКИ
Над 70 участници в регионална среща на МГЕРБ в Банско СНИМКИ
Над 70 участници в регионална среща на МГЕРБ в Банско СНИМКИ
Над 70 участници в регионална среща на МГЕРБ в Банско СНИМКИ
Над 70 участници в регионална среща на МГЕРБ в Банско СНИМКИ

Добавени коментари

Местен репортер: публикува:
18 Февруари 2026 | 16:34
Ба-а-ах мама му! Шо народ, шо чудо! Броих, броих, ами то снимките са повече от хората в салоно.
Izumen публикува:
18 Февруари 2026 | 10:58
Засилен интерес! Важното е , че Манда е " имала удоволствието да посрещне младежката енергия". Браво! Прекрасен речеви похват, както винаги брилянтен изказ и остроумие ХаХаХа
::: публикува:
17 Февруари 2026 | 23:49
Абе скриете тоя ГЕИ. Тати пак ли ще заплашва и уволнява да се гласува маршшшшшши. Изчезваитее
Какво да ви кажа? публикува:
17 Февруари 2026 | 22:48
Така като гледам и чета - гостите са повече от местните. Като казвам местните - в тях са включени и от двата големи града, Банско и Добринище и от цялата околия. Все хубави млади хора. Трябваше да докарат и баш началнико - с голямото шкембе и с двете ръце в джобовете. Той освен АЗ - друго не знае. Щеше да им вдъхне самочувствие поне. Поне разложкият кмет-обединител на мюсюлмани, цигани и разложени да беше дошел. Или Ревански не му е разрешил?
Бре, бре, бре,бре-е-е, шо народ са свъртели гербаджии! публикува:
17 Февруари 2026 | 22:29
По двама на стол. Балкона кье се скърши от народ ! Ей, млади хора, осъзнайте се! Освободете се от тия стари сушчета. Шо траси там и тоя от Добринище шо знае само 13 букви от азбуката? Пак ли за кмет му е мерак или сега се цели в депутатския стол на Гечево келеме? Е нема да стане! Апостоловия и Герчевия са абонирани за там. Други може и да нема. Само една опасност гледам - ако се засили към парламента оня с тротинетката - тия двамата не ги виждам. Ама на дали1 Сега му дадоха хубава службица, е за "малка заплата", ама нейсе. Той си е много учен - с осем дипломи и неколко езика, ама не в устата ... кье се оправи некак си белкем. Кье прокопса Банско, то се види. Щом и Митко Юлев, Динко Загорчин, Валеювия месар и кой ли не още гладат панталоните и се облизват с език, за да ги прибере Румен Радев гледаме го вече Банско прокопсало!

Добавете Вашия коментар

TOP