Над 60 жертви при мощно земетресение във Филипините

Броят на жертвите от мощното земетресение в централната част на Филипините достигна 60.
Трусът с магнитуд 6,9 разтърси централната част на Филипините и нанесе редица разрушения.
Властите се опасяват, че броят на жертвите може да се увеличи, докато спасителите търсят оцелели.
Според Американската геоложка служба, земетресението е било регистрирано в 21:59 ч. на 30 септември край северния край на острова, близо до Бого, град с 90 000 жители.
Националният съвет за намаляване и управление на риска от бедствия към правителството съобщи за 147 ранени, а 22 сгради са повредени.
Провинциалното правителство на Себу отправи призив на официалната си страница във Facebook за медицински доброволци, които да помогнат в последствията от земетресението.
„Възможно е да има хора, заклещени под срутени сгради“, заяви служител, участвал в спасителните операции в Сан Ремигио и Бого.
Регионът е бил разтърсен от 379 вторични труса.БГНЕС






