Националното турне Пътят на предприемача премина и през Благоевград
22 Октомври 2025 | 11:35
0 коментара
Бизнес
Благоевград

Благоевград е домакин на дискусионния панел от националното турне "Пътят на предприемача“ – Диалог Иновации.бг 2040, посветен на изграждането на успешни национални политики за иновации и трансфер на технологии в Европа.
Събитието бе официално открито от зам.-кмета Боряна Шалявска и ръководителя на Представителството на Европейската комисия в България Йорданка Чобанова.
Целта на форума е да срещне предприемаческите общности в страната с водещи експерти и организации, които подпомагат стартиращи компании и млади таланти.
Участниците ще могат да чуят вдъхновяващи истории за успеха, да получат практически съвети за стартиране и развитие на бизнес, както и да се запознаят с актуалните възможности за финансиране и подкрепа на иновативни проекти.
Това е второто издание на инициативата, организирана от София Тех Парк съвместно с JA Bulgaria, дигиталния югозападен хъб Innovation Amp, инициатива на The Recursive # Breaking Grounds и ARC Fund с подкрепата на Община Благоевград.
Събитието бе официално открито от зам.-кмета Боряна Шалявска и ръководителя на Представителството на Европейската комисия в България Йорданка Чобанова.
Целта на форума е да срещне предприемаческите общности в страната с водещи експерти и организации, които подпомагат стартиращи компании и млади таланти.
Участниците ще могат да чуят вдъхновяващи истории за успеха, да получат практически съвети за стартиране и развитие на бизнес, както и да се запознаят с актуалните възможности за финансиране и подкрепа на иновативни проекти.
Това е второто издание на инициативата, организирана от София Тех Парк съвместно с JA Bulgaria, дигиталния югозападен хъб Innovation Amp, инициатива на The Recursive # Breaking Grounds и ARC Fund с подкрепата на Община Благоевград.






