На Богоявление село Добърско отбеляза своя празник-Водици

07 Януари 2026 | 13:11
12 коментара
Общество
Благоевград
На Богоявление село Добърско отбеляза своя празник-Водици
На Йордановден село Добърско по традиция празнува своя голям празник Водици.
Празничният ден започна с Богоявленска света литургия в храм „Сретение Господне“ и откриване на благотворителния базар „Вяра и традиции“.
След литургията бе извършен и ритуалът по спасяване на Светия кръст от ледените води на река Клинец.
Тази година свещеният символ бе изваден от Мартин Мандаров – един от десетките смели мъже, включили се в ритуала.
Празникът продължи в центъра на селото с богата фолклорна програма.
Кметът на община Разлог Красимир Герчев поздрави жителите и гостите на Добърско и пожела здраве и благоденствие.
Площадът оживя с характерните само за Добърско водични песни, български народни мелодии и дълго празнично хоро.
Гости на празника бяха зам.-кметовете на община Разлог Христо Зайков и Славчо Фарфаров, председателят на Общинския съвет – гр. Разлог Иван Димитров, както и народният представител от 51-ото Народно събрание Иван Герчев.
И тази година, ден преди и по време на празника, се проведе благотворителен базар „Вяра и традиции“, на който бяха представени автентични добърски ястия по стари рецепти.
Събраните средства са в подкрепа на каузата за изграждане на параклис в местността „Свети Илия“
Честит празник, село Добърско!
На Богоявление село Добърско отбеляза своя празник-Водици
На Богоявление село Добърско отбеляза своя празник-Водици
На Богоявление село Добърско отбеляза своя празник-Водици
На Богоявление село Добърско отбеляза своя празник-Водици
На Богоявление село Добърско отбеляза своя празник-Водици
На Богоявление село Добърско отбеляза своя празник-Водици
На Богоявление село Добърско отбеляза своя празник-Водици
На Богоявление село Добърско отбеляза своя празник-Водици

Добавени коментари

Ай публикува:
08 Януари 2026 | 07:30
Чакаме Следващите снимки на 02.02.2026г. Петльовден
Виктор публикува:
07 Януари 2026 | 23:13
За тия четиримата продажници и слуги на Радослав Ревански и Белене е тясно и малко
Бай Иване публикува:
07 Януари 2026 | 23:03
Абе кратко речено Сите са мошеници и душепродавници
бай иван публикува:
07 Януари 2026 | 22:18
Този и на чауш се направи,в реката искаше да скочи сега в бачево и кон му търсят да язди абе фокусник е, има мерак за всичко най вече за депутат или кмет каквото дойде
Бай Пею публикува:
07 Януари 2026 | 18:46
Ей тия продажници наперили се като Делян Пеевски в Кърджали само Радослав Ревански им липсва да празнуват
Баненин публикува:
07 Януари 2026 | 18:21
Я се кънех в Тефико ама за некой месец. забори гладните години
Съученици публикува:
07 Януари 2026 | 17:59
Господи слез и си събери вересиите не ни наказвай ние не сме ги избрали те си купуват изборите
Община Разлог публикува:
07 Януари 2026 | 17:50
На снимките виждаме едни Безродници продали се на ДПС Ново начало
Нидобърцко публикува:
07 Януари 2026 | 17:44
Разложката мафия се прегрупира Закрилата им Ревански и Шишо са пътници. от политиката
Ами публикува:
07 Януари 2026 | 17:28
То за Разлог Семейство Герчеви нищо не направи та за селата. По документи по времето на Герчев село Горно Драглище е изграден мръсен канал и нов водопровод а селото е асфалтирано цялото
хахаха публикува:
07 Януари 2026 | 16:03
От сега до изборите ще е така ,а ако не стане депутат и по лошо ще е
добърско публикува:
07 Януари 2026 | 14:26
кмете... кмете с какви очи се моташ по селото та си водиш и синчето.... какво направихте с нашия кмет за изминалите две години от мандата ще си останеш кмета обещанието

Добавете Вашия коментар

TOP