Мъж припадна на Черни връх, транспортираха го с медицински хеликоптер

05 Юли 2025 | 17:37
0 коментара
Общество
България
Мъж припадна на Черни връх, транспортираха го с медицински хеликоптер

Сигнал за припаднал мъж на Черни връх на Витоша е получен в Планинската спасителна служба (ПСС) на БЧК по-рано днес, съобщиха за БТА от службата. Сигналът за инцидента е подаден от други туристи.

От ПСС допълниха, че мъжът е бил хоспитализиран с медицинския хеликоптер в столичната болница "Св. Анна". 

 

От медицинското заведение съобщиха, че мъжът е на 33 години. Бил е открит в много тежко състояние, в диабетна криза. Кръвната му захар е била много ниска - около 1,7 единици. Той е настанен в реанимацията на болницата. 

Добавете Вашия коментар

TOP