Мъж от с. Ключ прослави гастроентерологичното отделение на МБАЛ Благоевград със свое стихотворение
20 Ноември 2025 | 19:27
5 коментара
Общество
Благоевград

Жителят на с. Ключ Станчо Георгиев грабна вниманието ни в социалните мрежи благодарение на своята дарба да пише стихове.
Този път той посвети ново произведение на екипа на гастроентерологичното отделение в МБАЛ Благоевград, впечатлен от работата и отношението на медицинските специалисти.
Този път той посвети ново произведение на екипа на гастроентерологичното отделение в МБАЛ Благоевград, впечатлен от работата и отношението на медицинските специалисти.
В стихотворението си Георгиев отдава почит на лекарите, сестрите и санитарите, като подчертава професионализма, грижовността и постоянството им. Публикацията му бързо събра множество реакции, а читателите определят творбата като „искрен жест към хората в бяло“.
Поетът от Ключ е добре познат в социалните мрежи с редовните си коментарни текстове и стихове по различни обществени теми от човешки съдби до критични наблюдения върху политическия живот.
Стихотворението на Станчо Георгиев, посветено на МБАЛ Благоевград
"М Б А Л – Благоевград" А Д
Гастроентерологично отделение
Доктори знаещи дават сили,
със сестри и санитария мили.
На пациенти здраве даряват
и с доброта болните освежават.
Бързи, работливи като пчелички,
дават щастие на всички.
Неуморно бдят ден и нощ
и помагат с цялата си силна мощ.
Чистота, ред в отделението цари,
с незабравими работни дни.
Нека с уважение да са дарени
и от Бога благословени.
20.11.2025 г.
гр. Благоевград — Станчо Георгиев.
Добавени коментари
Мари публикува:
22 Ноември 2025 | 15:24
Станчо е написал тези редове не, за да чака злобните ни коментари, а за да благодари на всички професионалисти, които са му помогнали да се почувства по-добре. Но когато човек няма никакви качества може поне да критикува качествата на другите, за да се почувства значим.
Димка Спасова публикува:
22 Ноември 2025 | 10:46
В случая не е толкова важно умението да пишеш а това че казаното идва от сърцето и лъха уважението и благодарността към хората в бяло.Адмирации!
NoiseBoom публикува:
21 Ноември 2025 | 22:44
Нека са живи и здрави лекарите, сестрите и санитарките, но това не е поезия, а стихоплетство. Аман от амбициозни некадърници...
Марио публикува:
21 Ноември 2025 | 20:56
- да , чуем нещо мило и РОДНО !!!
666 публикува:
21 Ноември 2025 | 18:05
Пошло, лоша ритмика и рима. Първолак ще стихоплетства по - добре. Поезията, е дар свише. Тук "свише"-то го няма.







