МРРБ за ситуацията в Благоевградско: Всички екипи са в готовност да реагират

28 Ноември 2025 | 16:38
0 коментара
Общество
Благоевград
МРРБ за ситуацията в Благоевградско: Всички екипи са в готовност да реагират

Във връзка с обявения червен код за интензивни валежи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов проведе среща с председателя на Управителния съвет на АПИ инж. Йордан Вълчев и с председателя на Управителния съвет на ВиК Холдинга инж. Лозко Лозев. На нея e докладвано, че към момента няма аварирали ВиК съоръжения и щети по републиканската пътна мрежа.

 

Въпреки това министър Иванов разпореди екипите на АПИ и ВиК да продължат да бъдат в готовност с 24-часови дежурства, за да следят критичните съоръжения и да оказват помощ на кметовете и областния управител при нужда. В готовност остават и екипите на АПИ във връзка с обичайно зачестяващите при валежи свлачища и срутища, така че пътната мрежа да се почиства своевременно.

Добавете Вашия коментар

TOP