Монтана удари Пирин Благоевград в Елитната група

04 Май 2019 | 09:17

С голове на Борислав Бренишки и Пиер Пиеров, от дузпа и отлични изяви на вратаря Светослав Младенов Монтана победи с 2:0 на собствен терен Пирин (Благоевград). Срещата бе от XXVI кръг на първенството на елитната „А” група U19, игра се на официалния терен на стадион ”Огоста” и започна с минута мълчание в памет на легендата на Ботев (Пловдив) и българския футбол Динко Дерменджиев-Чико.

Голмайсторът на Монтана Борислав Бренишки откри резултата само след 5 минути игра. Той получи топката пред наказателното поле и с мощен шут я изпрати в мрежата.. Пет минути преди почивката Любомир Веселов бе спънат в пеналта, а от бялата точка Пиер Пиеров не сгреши.

През второто полувреме Монтана игра тактически правилно, а вратарят Светослав Младенов направи няколко страхотни спасявания и отчая нападателите на Пирин. За домакините това е 11-та победа от началото на сезона. Монтана излезе еднолично на 9-то място в класирането с актив от З7 точки, с три повече от Пирин. В следващия кръг, на 11 май, възпитаниците на треньора Дилян Иванов гостуват на борещия се за спасение тим на Марек (Дупница).

Монтана: Светослав Младенов, Стоян Терзиев, Костадин Илиев-кап., Еманоил Каменов, Деян Детелинов, Стефан Каменов, Тодор Горанов, Борислав Бренишки, Любомир Веселов, Кристиян Апостолов, Пиер Пиеров (Юлиян Весков, Борислав Евлогиев, Денис Димитров, Мирослав Янчев, Симеон Ваньов, Стоян Петров, Владислав Цеков). Треньор: Дилян Иванов.

Пирин: Любомир Георгиев, Крум Николов, Кирил Ангелов, Тодор Смиленски, Любомир Цолев, Венцислав Маламов, Асен Крушовски-кап., Иван Тасев, Виктор Ергин, Кристън Иванов, Асен Либяховски (Християн Митов, Христо Славков, Петър Топузов, Кристиян Георгиев, Християн Атанасов, Лазар Стойчев, Денис Ангелов). Треньор: Венцислав Гочев.

Главен съдия: Даниел Иванов.

Асистенти: Славян Добрев, Георги Бенчовски.

Стадион: „Огоста”-60 зрители.