МОН връчи годишните награди „Св. Иван Рилски“ на изявени директори на училища

11 Май 2025 | 16:03
0 коментара
Култура
Благоевград
МОН връчи годишните награди  Св. Иван Рилски  на изявени директори на училища

Отличията връчи заместник-министърът на образованието и науката Емилия Лазарова. Наградените тази година са: Тодорка Русинова- директор на основно училище „Светлина“ село Тополица, община Айтос, Евгени Ангелов- директор на училище “Христо Смирненски“ в Бяла Слатина, Емилия Иванова- директор на Националната търговско- банкова гимназия – София.


Отличие има и за директор на училище от област Благоевград, това е Даниела Пелтегова- директор на основно училище „Никола Парапувов“ в Разлог. 

Пелтегова е млад педагог, едво на 27 години. Събитието, което традиционно се организира в Деня на светите равноапостоли Кирил и Методий се състоя в Рилския манастир,.В тържеството участие взеха ученици от областите Благоевград и Кюстендил, учители и началници на Регионални управления на образованието, заедно с наградените директори./bnr.bg

Добавете Вашия коментар

TOP