Молитва за здраве и благослов в АГО Сандански за Бабинден
21 Януари 2026 | 14:03
1 коментара
Култура
Благоевград

Денят на родилната помощ – Бабинден е празник на признателността към всички, чиято всеотдайна мисия е да съпътстват раждането на новия живот.
По този повод в АГО – #Сандански бе отслужена молитва за здраве и благослов. Съгласно дългогодишната традиция се проведе и ритуалът по поливане и измиване на ръцете на лекарите и акушерките – хората, които първи посрещат новородените в мига на тяхната първа глътка въздух.
Кметът на община Сандански Атанас Стоянов отправи поздрав към целия екип на отделението и изрази благодарност за високия професионализъм и всеотдайност, с които се грижат за бъдещето на Сандански.
По този повод в АГО – #Сандански бе отслужена молитва за здраве и благослов. Съгласно дългогодишната традиция се проведе и ритуалът по поливане и измиване на ръцете на лекарите и акушерките – хората, които първи посрещат новородените в мига на тяхната първа глътка въздух.
Кметът на община Сандански Атанас Стоянов отправи поздрав към целия екип на отделението и изрази благодарност за високия професионализъм и всеотдайност, с които се грижат за бъдещето на Сандански.
Добавени коментари
Само питам публикува:
21 Януари 2026 | 19:35
А дедо поп поръси ли кметчето дано порасне?









