Митрополит Серафим благослови откриването на паметник на Св. Климент Охридски в Сандански

26 Ноември 2025 | 09:30
0 коментара
Бизнес
Благоевград
Митрополит Серафим благослови откриването на паметник на Св. Климент Охридски в Сандански

Кметът Атанас Стоянов, управителят на област Благоевград Георги Динев и Неврокопски митрополит Серафим бяха гости на тържеството, посветено на 150-годишнината на Първо основно училище „Св. Климент Охридски„.

 

В градинката пред училището бе открит негов паметник. Час по-късно бe отворена капсулата на времето оставена под явора в двора на училището преди 25 години и подставена нова, която ще бъде отворена през 2050-та.

 

Финалът на празника бе в Дома на културата, където бе изнесен спектакъл.

Директорът на училището Виолина Андреева прочете приветствия до педагогическия екип и учениците от президента Румен Радев и министъра на образованието и науката Красимир Вълчев.

Добавете Вашия коментар

TOP