Миряни почетоха в аванс Свети Георги в параклис край Крупник
04 Май 2026 | 09:35
1 коментара
Общество
Благоевград

В навечерието на празника на Св. Георги десетки миряни се събраха в красивия параклис „Св. Георги“ в местността „Дрене“ край село Крупник, за да отправят своите молитви за здраве и благословение.С вяра в сърцата, хората запалиха свещ, преклониха се пред светеца и споделиха празничния ден заедно. Отец Бисер и отец Величко отслужиха водосвет за здраве и благословиха приготвената храна, както и всички присъстващи.
Сред гостите на събитието бяха кметът на община Симитли Апостол Апостолов, народният представител Стефан Апостолов и кметът на село Крупник Александър Равначки.
Денят премина в дух на вяра, традиции и споделена надежда, напомняйки ни за силата на българските корени и общността.







Добавени коментари
Гостенин публикува:
04 Май 2026 | 10:16
Ей,само ядене и пиене,това ви е"празника",НЯМА духовност,НЯМА смирение...САМО ПЛЮСКАНЕ!






