Министър Вълчев откри нов STEM център в ПГ по туризъм и лека промишленост „Гоце Делчев“ в Благоевград
23 Септември 2025 | 16:45
0 коментара
Общество
Благоевград

Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев днес откри нов STEM център в Професионална гимназия по туризъм и лека промишленост “Гоце Делчев” в Благоевград.
На церемонията присъстваха областният управител Георги Динев, заместник областният управител Христо Ангелов и началникът на РУО Благоевград - Ивайло Златанов. Директорът на училището- Димитрина Иванова представи всички модерни кабинети в училището, където учениците имат възможност да учат чрез практика- с проучвания, опити и експерименти, за да бъде учебният материал разбираем и лесноусвоим. По-късно през деня министър Вълчев проведе работна среща с педагогическите специалисти от образователните институции в Благоевград.
Целта е постигане на ефективно взаимодействие между институциите на местно и национално ниво и образователната общност в региона.
На церемонията присъстваха областният управител Георги Динев, заместник областният управител Христо Ангелов и началникът на РУО Благоевград - Ивайло Златанов. Директорът на училището- Димитрина Иванова представи всички модерни кабинети в училището, където учениците имат възможност да учат чрез практика- с проучвания, опити и експерименти, за да бъде учебният материал разбираем и лесноусвоим. По-късно през деня министър Вълчев проведе работна среща с педагогическите специалисти от образователните институции в Благоевград.
Целта е постигане на ефективно взаимодействие между институциите на местно и национално ниво и образователната общност в региона.










