Министър Жечо Станков изпраща проверка заради електропрекъсванията в селата Бачево, Годлево, Добърско, Горно и Долно Драглище

14 Юни 2025 | 09:09
0 коментара
Общество
Благоевград
Министър Жечо Станков изпраща проверка заради електропрекъсванията в селата Бачево, Годлево, Добърско, Горно и Долно Драглище

Министърът на енергетиката Жечо Станков: Възмутен съм и изпращам екипи на място за проверка на множеството електропрекъсвания в селата Бачево, Годлево, Добърско, Горно и Долно Драглище

 Ще настоява ръководството на ЕРМ „Запад" да гарантира, че тези прекъсвания ще бъдат ограничени до минимум и ще бъдат направени необходимите интервенции.

 

На 13 юни, в Народното събрание, народният представител Иван Герчев се обърна към министъра на енергетиката, изразявайки категорично притеснението на жителите на селата Бачево, Горно Драглище, Долно Драглище, Добърско и Годлево (община Разлог) и продължаващите многочасови прекъсвания на електрозахранването.

 

 Във въпроса си към министъра той сподели, че на подписка от жителите на село Бачево до ЕРМ „Запад" с вх. № 10 02- 187/04.09.2023 се е получил отговор от дружеството с изх. № 100000152603/ 21.09.2023г , че са обследвани причините за прекъсванията на елктрозахранването и са предприети  мерки за разрешаването му.

„Но и след предприетите мерки от ЕРМ „Запад" жителите на селата останаха без ток по Коледа и Нова година, а на  21.04.2025 година, на Великден,  прекъсването на електрозахранването попречи да се организира празничният концерт по случай най-големия празник на село Годлево – Великден. Електрозахранването е прекъснато за повече от четири часа и в селата Бачево, Горно Драглище, Дално Драглище и Добърско." – посочи  още Иван Герчев и поиска отговор от министъра може ли министерството на енергетиката да помогне да се разреши проблемът на електрозахранването в селата Бачево, Годлево, Добърско, ГорноДраглище и Долно Драглище в община Разлог.

Министър Жечо Станков сподели в своя отговор, че е  възмутен от множеството 41 планови и 125 непланови прекъсвания.

„За близо 180 дни от началото на година, в тези населени места имаме 180 прекъсвания." – каза той и добави, че ЕРМ „Запад" са предприели мерки за подмяна на остарялото оборудване.

Министърът лично пое ангажимент  да направи проверка на място и изпрати екипи на министерството, за да проверят дали ЕРМ „Запад" са извършили необходимите действия.

Ще настоява ръководството на ЕРМ „Запад" да гарантира, че тези прекъсвания ще бъдат ограничени до минимум и ще бъдат направени необходимите интервенции.

И ако продължат с прекъсванията, държавата ще влезе в ролята си, ще изведе предписания, при необходимост и глоби, за да бъдат извършени необходимите интервенции и се намали електропрекъсването в региона.

Добавете Вашия коментар

TOP