Медицинският хеликоптер отново в Банско! Вдигат туристка в тежко състояние

08 Юли 2025 | 17:14
0 коментара
Общество
Благоевград
Медицинският хеликоптер отново в Банско! Вдигат туристка в тежко състояние

Двама планински спасители от Банско ще бъдат на борда с медицинския екип

Жена в тежко състояние ще бъде транспортирано с медицинския хеликоптер от Банско до столицата.

Сигнал е подаден около 16.30 ч. днес от Попово езеро, съобщиха от ПСС.

Туристката е със заболяване, но се е влошила в района на езерото в Пирин.

Двама планински спасители от Банско ще бъдат на борда с медицинския екип.

Ще излетят от начална станция на калиновия лифт до Папазгьол, за да поемат пациента.

Акцията протича в този момент.

Припомняме, че вчера мед. хеликоптер транспортира жена със счупен крак от Вихрен до МБАЛ-Благоевград.

Ортопедът приел я за лечение заяви, че и предстои операция на крака.

59-годишната е в стабилно състояние след падането си при върха.\infomreja.bg

Добавете Вашия коментар

TOP