Медицинският хеликоптер отново в Банско! Вдигат туристка в тежко състояние
08 Юли 2025 | 17:14
0 коментара
Общество
Благоевград

Двама планински спасители от Банско ще бъдат на борда с медицинския екип
Жена в тежко състояние ще бъде транспортирано с медицинския хеликоптер от Банско до столицата.
Сигнал е подаден около 16.30 ч. днес от Попово езеро, съобщиха от ПСС.
Туристката е със заболяване, но се е влошила в района на езерото в Пирин.
Двама планински спасители от Банско ще бъдат на борда с медицинския екип.
Ще излетят от начална станция на калиновия лифт до Папазгьол, за да поемат пациента.
Акцията протича в този момент.
Припомняме, че вчера мед. хеликоптер транспортира жена със счупен крак от Вихрен до МБАЛ-Благоевград.
Ортопедът приел я за лечение заяви, че и предстои операция на крака.
59-годишната е в стабилно състояние след падането си при върха.\infomreja.bg






