Марек победи Септември с 1:0 в Симитли! Банско с нова победа и в Костинброд! ФК Кюстендил се наложи с 3:1 над Балкан (Ботевград)

30 Април 2023 | 02:56
България

Лидерът Марек (Дупница) победи Септември с 1:0 в Симитли. Двубоят е от 28-ия кръг на Югозападната Трета лига – Първа група (1-10 място).

Николай Ганчев осигури поредните три точки. Стори го в 34-ата минута, когато Христо Каймакански подаде успоредно пред голлинията и той изпревари съперниците за да вкара.

В класирането Марек запази преднината си от 10 точки пред втория в класирането - Вихрен Сандански. А Септември е на 10-тата позиция с 10 точки. В следващия кръг Марек приема дубъла на ЦСКА-София, а Септември гостува на Сливнишки герой.

Банско с нова победа -би и в Костинброд!

Отборът на Банско продължава със силните си мачове в първата десетка на Югозападната Трета лига. В среща от 5-ия кръг тимът от планниския курорт удари с 2:0 като гост Костинброд. Победата изкачи възпитанците на Борис Галчев на 5-то място във временното класиране с актив от 20 точки. А Костинброд е 7-ми с 14 пункта.

Головете за победителите отбелязаха младите Денис Ангелов и Теодор Чолев. В следващия кръг Банско приема у дома Вихрен Сандански, а за Костинброд предстои гостуване на Балкан Ботевград.

ФК Кюстендил удари Балкан у дома!

В Кюстендил, едноименния тим се наложи с 3:1 над Балкан (Ботевград). Двубоят е от 28-ия кръг на Югозападната Трета лига – Първа група (1-10 място). Стана интересен мач с доста голови положения. Повечето бяха пред вратата на гостите. Евгени Зюмбулев откри резултата с глава след центриране на Виктор Анастасов в 20-ата минута.

С тази минимална преднина за кюстендилци, съперниците се оттеглиха на почивка. Десетина минути след нея Марио Евтимов наказа грешка на бранител за 2:0. Димитър Руйчев върна интригата с попадение от фаул в 66-ата минута. Всичко приключи десетина минути по-късно, когато Христо Младенов шутира, топката рикошира у противник, излъга вратаря и спря в мрежата му – 3:1. Младенов уцели и гредата в 80-ата минута.

В класирането ФК Кюстендил остава трети с актив от 22 точки, а Балкан е 8-ми с 12 пункта.